Сигізмунд (герцог Баварії)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сигізмунд I
нім. Siegmund
Народився 26 липня 1439(14390726)
Мюнхен
Помер 1 лютого 1501
Замок Блютенбург, Пасінг-Оберменцінг, Мюнхен, Баварія
Поховання Мюнхен
Національність німець
Діяльність суверен
Знання мов німецька
Титул герцог Баварія-Мюнхен
Посада герцог Баварії[d]
Термін 1460—1501 роки
Попередник Альбрехт III
Наступник Альбрехт IV
Конфесія католицтво
Рід Віттельсбахи
Батько Альбрехт III
Мати Анна Брауншвейг-Грубенгаген-Айнбекська
Брати, сестри Єлизавета Баварська, Margaret of Bavaria, Marchioness of Mantuad, Barbara von Bayernd, Крістоф, Wolfgang von Bayernd, Альбрехт IV і Іоганн IV
Діти 4 бастарди

Сигізмунд I (*Siegmund I, 26 липня 1439  —1 лютого 1501) — герцог Баварсько-Мюнхенський у 1460—1467 роках, герцог Дахау-Баварський у 1467—1501 роках.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з династії Віттельсбахів. Третій син Альбрехта III, герцога Баварсько-Мюнхенського, та Анни Брауншвейг-Грубенгаген-Айнбекської. Народився у 1439 році. 1456 року планувався його шлюб з Маргаритою, донькою Фрідріха II Гогенцоллерна, курфюрста Бранденбургу.

У 1460 році після смерті батька почпв правити разом зі старшим братом Іоганном IV. Втім фактично не мав реальної влади. У 1463 році після смерті останнього Сигізмунд стає основним володарем, а його співправителем став молодший брат Альбрехт IV. Своїм «Відкритим листом» визначив юрисдикцію магістрату Мюнхена та власне герцога. Водночас звільнив з посад багатьох непридатних чиновників своїх попередників.

У вересні 1467 року Сигізмунд відмовився від правління в Баварсько-Мюнхенському герцогстві, отримавши як довічний домен спеціально створене герцогство Дахау-Мюнхен. Своєю резиденцією Сигізмунд зробив мисливський замок Блютенбург поблизу Мюнхена, де за його велінням розводили павичів і інших птахів. зЗагалом не брав участі у зовнішній політиці, займався переважно розбудовою свого невеличкого володіння.

Сигізмунд помер 1501 року, його було поховано у Фрауенкірхе. Йому спадкував брат Альбрехт IV.

Родина[ред. | ред. код]

Одруженим не був.Мав чотирьох позашлюбних дітей

Меценат[ред. | ред. код]

Був покровителем церков і монастирів. За його правління почалося будівництво однієї з найголовніших визначних пам'яток Мюнхена — Фрауенкірхе (Собору святої Богородиці), перший камінь у фундамент якого був закладений герцогом 9 лютого 1468 року.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Andrea Rueth: Herzog Sigmund. In: Jürgen Wurst, Alexander Langheiter (Hrsg.): Monachia von Carl Theodor von Piloty im Münchner Rathaus. Städtische Galerie im Lenbachhaus, München 2005, ISBN 3-88645-156-9, S. 121.