Сичик-горобець буроголовий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сичик-горобець буроголовий

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Совоподібні (Strigiformes)
Родина: Совові (Strigidae)
Рід: Сичик-горобець (Glaucidium)
Вид: Сичик-горобець буроголовий
Glaucidium griseiceps
Sharpe, 1875[2]
Ареал виду
Ареал виду
Посилання
Вікісховище: Glaucidium griseiceps
Віківиди: Glaucidium griseiceps
ITIS: 555453
МСОП: 22729012
NCBI: 126855

Си́чик-горобе́ць буроголовий[3] (Glaucidium griseiceps) — вид совоподібних птахів родини совових (Strigidae)[4]. Мешкає в Мексиці, Центральній і Південній Америці.

Опис[ред. | ред. код]

Довжина птаха становить 13-18 см, вага 50-59 г. Самиці є дещо більшими за самців. Тім'я і потилиця сірувато-коричневі, потилиця поцяткована охристими або білуватими плямами. На потилиці є дві темних плями, що нагадують очі і слугують до відлякування і обману. Верхня частина тіла і хвіст переважно коричневі, на хвості світлі смуги. Нижня частина тіла білувата, поцяткована рудувато-коричневими смужками. Очі жовті, дзьоб зеленувато-жовтий, лапи жовті. У молодих птахів тім'я і потилиця сірі, плями на тімені відсутні, а фальшиві "очі" на потилиці більш помітні.

Поширення і екологія[ред. | ред. код]

Буроголові сичики-горобці мешкають в південній Мексиці (Веракрус, Оахака, Чіапас), в Гватемалі, Белізі, Гондурасі, Нікарагуа, Коста-Риці, Панамі, Колумбії і на крайньому північному заході Еквадору. Вони живуть у вологих і сухих рівнинних і гірських тропічних лісах, на узліссях і на кавових плантаціях. В Коста-Риці буроголові сичики-горобці зустрічаються на висоті до 800 м над рівнем моря, в Мексиці і Гондурасі на висоті до 1200 м над рівнем моря, в Гватемалі на висоті до 1300 м над рівнем моря. Вони живляться переважно комахами та іншими безхребетними, а також дрібними птахами, плазунами і ссавцями. Гніздяться в дуплах дерев, часто використовують покинуті дупла дятлів. В кладці від 2 до 4 яєць.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. BirdLife International (2016). Glaucidium griseiceps.
  2. Richard Bowdler Sharpe. On the genus Glaucidium. „The Ibis”. ser. 3 vol. 5, s. 41, 1875. 
  3. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  4. Gill, Frank; Donsker, David, ред. (2022). Owls. World Bird List Version 12.1. International Ornithologists' Union. Процитовано 23 червня 2022.

Джерела[ред. | ред. код]