Стелс (фільм)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Стелс
Stealth
Жанр Наукова фантастика, бойовик
Режисер Роб Коен
Продюсер Ніл Моріцd, Майк Медавойd і Laura Ziskind
Сценарист W. D. Richterd
У головних
ролях
Джош Лукас
Джессіка Біл
Джеймі Фокс
Сем Шепард
Джо Мортон
Річард Роксбург
Оператор Дін Семлер
Композитор BTd
Художник Jonathan Leed
Кінокомпанія Original Film
Дистриб'ютор Columbia Pictures
Тривалість 121 хв.
Мова англійська
Країна США США
Рік 2005
Кошторис $135 млн
Касові збори $76,932,872
IMDb ID 382992
sonypictures.com/movies/stealth
CMNS: Стелс у Вікісховищі

«Стелс» (англ. Stealth) — американський науково-фантастичний бойовик 2005 р. режисера Роба Коена з Джошем Лукасом, Джессікою Біл, Джеймі Фоксом, Семом Шепардом, Джо Мортоном і Річардом Роксбургом у головних ролях.

Головною темою фільму є трійка елітних пілотів-винищувачів, до яких долучають проєкт з розробки роботизованого літака класу стелс, та які небезпеки може приховувати бойовий штучний інтелект.

Вийшов 29 липня 2005 р. завдяки Columbia Pictures, кошторис фільму склав $135 млн, але Стелс був розбитий критиками і став колосальною фінансовою бомбою, провалившись у прокаті, заробивши $ 76 932 872 в усьому світі, що стало одним з найбільших фіаско в історії кінематографа.[1]

Сюжет[ред. | ред. код]

2016 рік. ВМС США розробляє авіаційну програму з боротьби проти міжнародного тероризму й іншими ворогами держави. Командування надає трійці молодих льотчиків флоту (Бену Ганнону, Карі Вейд і Генрі Парселлі) стажиста «Еді» (EDI) — новітній багатоцільовий ударний БПЛА вертикального зльоту і посадки, створений з використанням технології «стелс» і наділений найдосконалішим штучним інтелектом. Після повернення з успішного нічного бомбардування з'їзду терористів в Рангуні в новий літак потрапляє блискавка. Математичні алгоритми штучного інтелекту порушуються, робот стає незалежним — у нього з'являється власна особистість. Зламавши файли Пентагону, робот завантажив звідти військову програму «Чорне охоплення», створену ще за часів холодної війни. Після самовільного бомбардування бази бойовиків у горах Таджикистану, ШІ виривається з-під контролю і намагаючись виконати цілі програми, вирушає бомбити секретний ядерний центр ймовірного противника. Генрі розбивається об скелю, переслідуючи робота, літак Кари, пошкоджений при атаці, розвалюється в повітрі, льотчиця приземляється в горах Північної Кореї, по її слідах йде загін прикордонників. На базі командир групи, намагаючись врятувати свою репутацію, вирішує погубити пілотів і через сенатора Рея передає інформацію «іноземній державі», а після бою з трьома перехоплювачами наказує двом переможцям (які вирішили об'єднатися, щоб вижити) приземлитися на Алясці, де героїв чекає смертельна пастка. Однак Ганнон з боєм проривається до Еді і, сидячи в його кабіні, відлітає на допомогу Карі, яка дісталася до кордону. У бою з корейськими прикордонниками Еді, витратив весь боєзапас, жертвує собою, таранячи корейський бойовий вертоліт. Бен і Кара переходять кордон і рятуються, зрадник-командир пускає кулю собі в голову.

Після титрів показано, що одна з головних частин штучного інтелекту Еді залишилася неушкодженою після зіткнення з вертольотом і активувалася.

Футурологічний аспект[ред. | ред. код]

Вигаданий військовий літак F/A-37 Talon.

У фільмі показано багато футуристичних/теоретичних чи технологій, що використовуються[де?]. До них належать:

Ролі[ред. | ред. код]

Саундтрек[ред. | ред. код]

  • «Make a Move» — Incubus (3:12)
  • «Admiration» — Incubus (4:13)
  • «Neither of Us Can See» — Incubus (4:04)
  • «(She Can) Do That» — BT & David Bowie (3:15)
  • «Dance to the Music» — will.i.am & Sly & The Family Stone (4:06)
  • «Bullet-Proof Skin» — Institute (4:24)
  • «L.S.F.» — Kasabian (3:18)
  • «Bug Eyes» — Dredg (4:16)
  • «Over My Head (Cable Car)» — The Fray (3:56)
  • «One Day» — Trading Yesterday (4:21)
  • «Different» — Acceptance (4:09)
  • «Nights in White Satin» — Glenn Hughes, Chad Smith & John Frusciante (4:56)
  • «Aqueous Transmission» — Incubus (7:48)

Сприйняття[ред. | ред. код]

На сайті Rotten Tomatoes рейтинг схвалення фільму становить 12% на основі 140 рецензій із середнім рейтингом 3,74/10. Консенсус критиків: «Гучний, абсурдний і передбачуваний, Stealth багато чого та невдало запозичив із фільмів Найкращий стрілець і Космічна одіссея 2001 року[2]. На Metacritic фільм отримав середньозважену оцінку 35 зі 100 на основі 31 критика, із зазначенням «загалом несприятливі відгуки»[3]. Глядачі, опитані CinemaScore, поставили фільму оцінку «B−» за шкалою від A до F[4].

Роджер Еберт прокоментував, що фільм був «тупим Топ Ганом, переплетеним із HAL 9000 з фільму «Космічна одіссея 2001 року»[5].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. The 10 biggest box office flops of all time — in pictures. Архів оригіналу за 20 червня 2013. Процитовано 16 травня 2013.
  2. Stealth (2005). www.rottentomatoes.com.
  3. Stealth на Metacritic
  4. STEALTH (2005) B-. CinemaScore. Архів із оригіналу за 20 грудня 2018 року.
  5. Роджер Еберт (25 липня 2005). Stealth Movie Review & Film Summary (2005). Chicago Sun-Times.

Посилання[ред. | ред. код]