Стиль Ванкувер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Стиль Ванкувер (англ. Vancouver Style) — стиль оформлення посилань у наукових роботах, передбачає використання посилань у тексті роботи щоразу при цитуванні джерела, будь це парафраз, цитата всередині рядка чи блокова цитата. Сфера застосування — медицина та фізичні науки. Використовується у MEDLINE та PubMed.[1]

Приклади вживання[ред. | ред. код]

У тексті з цитованою інформацією вказується порядковий номер, який також відображається у списку використаних джерел. Можливі чотири варіанти позначення цитувань в тексті: у круглих дужках: (1); у квадратних дужках: [1]; надрядковий цифровий індекс:1 або комбінація [1]

Якщо прізвище автора цитованої праці вказано в парафразі чи цитаті всередині рядка, позначення цитування ставиться одразу після прізвища.

Якщо прізвище автора цитованої праці не вказано в парафразі чи цитаті всередині рядка, позначення цитування ставиться наприкінці цитованого тексту після розділових знаків.

Якщо прізвище автора цитованої праці вказано в тексті блокової цитати, позначення цитування ставиться наприкінці цитованого тексту після розділових знаків. Якщо джерело згадується у тексті знову, йому необхідно присвоїти той самий номер.

Зазвичай, сторінковий інтервал у внутрішньо текстовому посиланні не зазначається, але за потреби його можна вказати поряд із порядковим номером.

При цитуванні кількох джерел одночасно, необхідно перерахувати кожен номер в дужках, через кому або тире. У посиланні не повинно бути пробілів між комами або тире.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Patrias, Karen, Wendling, Dan (ред.), Citing Medicine: The NLM Style Guide for Authors, Editors, and Publishers, Bethesda, Maryland, USA: United States National Library of Medicine.

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]