Стоп, Путін! Стоп війна!

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Англомовний плакат акції

Стоп, Путін! Стоп війна! — всесвітня акція протесту українців та представників української діаспори проти путінської політики та воєнної агресії щодо України.

Передумови[ред. | ред. код]

Мета і вимоги[ред. | ред. код]

Учасники протесту планують пікетувати дипломатичні місії Росії, а також урядові будівлі у країнах проживання, щоб привернути увагу політиків і дипломатів до загострення ситуації на сході України.

Вимоги учасників акції
  • Вивести з території України всі російські окупаційні війська, а також повернути в Росію всю зброю та військову техніку.
  • Посилити (збільшити) спостережну місію ОБСЄ до 24 годин на добу сім днів на тиждень та допустити місію ОБСЄ до частини українсько-російського кордону, який Україна тимчасово не контролює, адже російсько-сепаратистські війська припиняють атаки тільки тоді, коли спостерігачі ОБСЄ присутні на фронті.
  • Звільнити громадян України, які незаконно утримуються під арештом — як на території Росії, так і в Криму — за політично мотивованими і сфабрикованими звинуваченнями.

Акція 10-11 червня 2016[ред. | ред. код]

Акція «Стоп, Путін! Стоп війна!» проходила 10—11 червня в багатьох містах країн ЄС (Рим, Варшава, Відень, Берлін, Софія), а також у США, Канаді та Україні.[1] Учасники пікетували дипломатичні місії Росії, а також урядові будівлі у країнах проживання, щоб привернути увагу політиків і дипломатів до загострення ситуації на сході України.

В Україні[ред. | ред. код]

Зовнішні відеофайли
 Стоп Путін: Кіровоградці вийшли на центральну площу міста з закликом припинити війну на Сході на YouTube // Громадська Варта. — 2016. — 10 червня.

У Києві на акцію біля стели Незалежності, попри дощову погоду, зібралося близько сотні містян.[1]

Акції пройшли також в інших містах, зокрема, Кропивницькому[2][3], Черкасах[4], Запоріжжі.

У Дрогобичі учасники акції організували концерт та флешмоб. У концертній програмі взяли участь учасники АТО, які з головної сцени міста зачитали лист-звернення до парламентаріїв всіх країн. Також співали пісні про війну на Сході України. Діти влаштували флешмоб на головній площі міста, де вишикувалися так, щоби з вежі ратуші було видно гасло «стоп путін». Наприкінці акції під листом-зверненням до Європарламенту місцеві жителі, які вийшли на підтримку акції, поставили свої підписи, звернення направлено адресатам.[джерело?]

У світі[ред. | ред. код]

Зовнішні відеофайли
 Стоп, Путін! Стоп, війна! Софія, 20160611 на YouTube // Украински вести TV Жукивский. — 2016. — 11 червня.

В Італії українці Риму провели мітинг під італійським парламентом 9 червня. Акцію організували Оргкомітет Євромайдан Рим та Конгрес Українців Італії.[5]

9 червня за участі дипломатів, представників української громади та португальців мітинг з вимогами до влади країни і Євросоюзу посприяти чим швидшому припиненню війни відбувся на площі сан Педро в Лісабоні (Португалія).[5]

10 червня в Будапешті на площі перед базилікою Святого Іштвана розпочалася демонстрація українців Угорщини, яка тривала дві години.[5]

У столиці Болгарії Софії 11 червня в акції взяло участь близько сотні українських і болгарських активістів[6].

У Ризі (Латвія) з гаслами міжнародної акції #StopPutinStopWar протестували біля посольства Російської Федерації. Акцію організував Конгрес українців Латвії.[джерело?]

У Європі мітинги відбулися також у столицях Греції, Естонії, Австрії.[5]

У США кілька десятків протестувальників вийшли 12 червня під стіни Посольства Росії у Вашингтоні. Вони тримали в руках плакати з написами «Росія — терористична держава», «Зупиніть терор Росії», «Мир для України», «Йдеш до російського посольства — підтримуєш масові вбивства». Окремою частиною акції став пікет біля проїжджої частини з плакатом «Просигналь за Росію без Путіна».[5]

Ряд одиничних пікетів відбувся і в Росії. Цих активістів миттєво затримувала поліція.[5]

Акція 14 жовтня 2016[ред. | ред. код]

Зовнішні відеофайли
 Діаспора починає акцію "STOP PUTIN" на YouTube // 5 канал. — 2016. — 10 жовтня.

14 жовтня акція протесту пройшла по більш ніж 30 країнах та 80 містах світу. Почалась о 18.00 годині одночасно в різних країнах світу.

У Європі першим стартував Рим, а в Україні - протест почався з Києва, о 16-й годині, біля російського посольства.

В Україні до акції приєдналося 22 міста, куратором акції в 17-ти містах була Олена Живко. Серед цих міст був і Івано-Франківськ, в якому акція пройшла на Вічевому Майдані. [7]

У Запоріжжі до акції, яка проходила на Майдані Героїв революції гідності (біля ОДА), приєдналося більше 10-ти громадських організацій. Також акція пройшла в Єнергодарі. Керувала акцією в Запорізькій області ГО «Крапля Істини»».[джерело?]

Наслідки[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Стоп Путін! Стоп війна! — акція по всьому світу [Архівовано 2016-10-11 у Wayback Machine.] // UkrPress.info. — 2016. — 14 червня.
  2. «СТОП - ПУТІН» у Кіровограді (ФОТО) [Архівовано 2016-10-11 у Wayback Machine.] // Інформаційний портал «Гречка». — 2016. — 10 червня.
  3. Стоп Путін: Кіровоградці вийшли на центральну площу міста з закликом припинити війну на Сході (+фото, відео) [Архівовано 2016-10-11 у Wayback Machine.] // Громадська варта. — 2016. — 10 червня.
  4. На Соборній площі Черкас проведуть мітинг «Стоп, Путін! Стоп, війна!» [Архівовано 11 жовтня 2016 у Wayback Machine.] // Українські національні новини. — 2016. — 10 червня.
  5. а б в г д е Сергій Багряний. «Стоп Путін! Стоп війна!». Світове українство вимагає посилити санкції проти Росії [Архівовано 2016-10-12 у Wayback Machine.] // Молодіжний Націоналістичний Конґрес. — 2016. — 13 червня.
  6. Акція «Стоп, Путін! Стоп, війна!» відбулася в столиці Болгарії // Радіо Свобода. — 2016. — 11 червня.
  7. Івано-Франківськ приєднається до Всесвітньої акції «Стоп, Путін! Стоп, війна!» // Галицький кореспондент. — 2016. — 6 жовтня.

Посилання[ред. | ред. код]