Стратегія національної безпеки США

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«Стратегія національної безпеки США» (англ. «National Defense Strategy of The United States of America») — базовий програмний документ, що визначає стратегію боротьби з основними терористичними і військовими загрозами США.

Історія[ред. | ред. код]

На різних етапах історичного розвитку Стратегія Національної Безпеки США змінювала свій вигляд. У роки Другої світової війни завданням Сполучених Штатів була мобілізація зусиль з метою завдання поразки нацизму. Під час холодної війни такою метою була політика стримування. Після закінчення холодної війни сформулювати стратегію було складно, так як згоди з приводу визначення загрози національним інтересам Сполучених Штатів не існувало.

2002—2006 роки, доктрина Буша[ред. | ред. код]

Теракти 11 вересня відкрили новий етап розвитку стратегії національної безпеки, в якій головним завданням США є боротьба з тероризмом і зброєю масового ураження. Ці завдання США і шляхи їх вирішення описані в «доктрині Буша» — «Стратегії Національної безпеки США» на період з 2002 до 2006 років.

З 2018 року[ред. | ред. код]

В січні 2018 була затверджена нова Стратегія національної безпеки США[1], яка, на відміну від попередніх, визначила як загрозу для США не окремі терористичні організації, а держави: Китай, Росію та Іран. Загалом, акцент в бік визнання загрози з боку держав, а не організацій, вже чітко був визначений у Національній військовій стратегії США 2015 року[2].

Пов'язані документи[ред. | ред. код]

На основі Стратегія національної безпеки США розробляються:

  • Національна військова стратегія США (англ. National Military Strategy (United States) — базовий документ, що випускається Головою Об'єднаних начальників штабів і окреслює стратегічні цілі збройних сил США.

Стратегія національної безпеки США і Україна[ред. | ред. код]

[3]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Summary of the National Defense Strategy // 2018 (PDF). Архів оригіналу (PDF) за 10 листопада 2020. Процитовано 21 січня 2018.
  2. Загроза війни між великими державами зростає – Національна військова стратегія США 2015. Архів оригіналу за 30 серпня 2018. Процитовано 21 січня 2018.
  3. Нова стратегія нацбезпеки США: «комплімент» Росії та пріоритети для України. Архів оригіналу за 23 січня 2018. Процитовано 21 січня 2018.