Таращук Володимир Іванович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Таращук Володимир Іванович
Народився 1922(1922)
Помер 1987(1987)
Київ
Країна СРСР СРСР
Національність українець
Діяльність зоолог
Alma mater Київський державний університет імені Тараса Шевченка (?)
Галузь герпетологія
Заклад Інститут зоології НАН України
Науковий ступінь кандидат біологічних наук
Відомий завдяки: зоологічні дослідження
Діти Таращук Сергій Володимирович

Володи́мир Іва́нович Таращук (1922—1987) — український зоолог, переважно герпетолог.

Володимир Таращук працював усе життя в Інституті зоології НАН України, у відділі фауни й систематики, на основі якого сформовано подальший науковий підрозділ «відділ зоомузею» (керівник Микола Щербак), що надалі став Зоологічним відділом ННПМ. Протягом 1974-1987 років був також завідувачем кафедри зоології Київського педагогічного інституту (нині Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова).

Найбільший доробок залишив у галузі вивчення амфібій та плазунів України. 1959 року став автором одного з випусків академічної серії «Фауна України» — «Земноводні та плазуни».

Автор усіх 10 нарисів про земноводних і плазунів у першому виданні Червоної книги України (1980).

Відомим герпетологом та екологістом став його син Сергій Таращук (1955—2008), який був одним із чільників Національного екоцентру України і який 1987 року також захистив дисертацію під керівництвом М. Щербака: «Герпетофауна Північно-західного Причорномор'я та її зміни під дією антропічних факторів».

Загинув через безглуздий випадок. Вийшов з дому, забувши ключі, двері оселі зачинив автоматично. Згадавши, що є дублікати ключів під квітковим горщиком сусіда на 3 поверсі, поліз туди та зірвався, вхопившись при цьому за горщик. Медики, що були викликані на місце події, констатували смерть Володимира Івановича.

Див. також[ред. | ред. код]

Бібліографія[ред. | ред. код]

Джерела та посилання[ред. | ред. код]