Тінгатінга

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Тінгатінга, Тінга-тінга, Тінга тінга — стиль живопису і наївного мистецтва загалом, який розвинувся у другій половині 20-го століття в районі Ойстер Бей в Дар-ес-Саламі (Танзанія) і пізніше поширився на всю Східну Африку. Названий на честь засновника стилю, танзанійського художника Едварда Саїда Тінгатінга.

Картини в стилі тінгатінга традиційно роблять на мусліні емалевими фарбами, тому мають блискучі і дуже насичені кольори. Самі малюнки можна описати як наївні, так і карикатурні, чи принаймні як такі, що містять елементи гумору та сарказму.

Картини в стилі тінгатінга— одна з найбільш широко представлених форм орієнтованого на туризм мистецтва в Танзанії, Кенії та сусідніх країнах. Вони зазвичай невеликі за розміром (переважно 60х60 см, звідси ще одна назва стилю — «квадратне мистецтво»), тому їх можна легко транспортувати, а зображення відповідають стереотипним уявленням європейців та американців про Африку («велика п'ятірка» та інша дика фауна). У цьому сенсі тінгатінга можна вважати формою «аеропортового мистецтва».

Галерея[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Tingatinga. 1998. ISBN 978-9976-967-34-0.
  • Thorup, Tine; Sam, Cuong (2011). Tingatinga Kitch Or Quality Bicycle Enamel on Board & Canvas. ISBN 978-87-992635-2-3.
  • У стилі Тінгатінга