Boleatherium

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Boleatherium
Період існування: ранній і середній міоцен
~17.5–16 млн р. т.
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Синапсиди (Synapsida)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Notoungulata
Родина: Interatheriidae
Рід: Boleatherium
Вид:
B. praeludium
Біноміальна назва
Boleatherium praeludium
Vera et al. 2021

Boleatherium — це вимерлий рід міжатериїдних нотоунгулятів, який жив із раннього до середнього міоцену на території сучасної Аргентини. Скам'янілості представників цього роду були знайдені в формації Серро-Болеадорас, на честь якої названо цей рід.

Опис[ред. | ред. код]

Хоча ця тварина була відома лише за частковим скелетом, вона могла бути віддалено схожою на патагонську мару з подовженими ногами та довгим хвостом. Boleatherium був дуже схожий на представників роду Protypotherium, від якого він відрізнявся деякими характеристиками. Винятковими особливостями Boleatherium були перший нижній премоляр, довший за інші премоляри. Boleatherium також мав предкові ознаки, такі як другий нижній премоляр, довший за інші, з добре розвиненим талонідом і похідними ознаками, такими як трикутний талонід, короткий контакт між тригонідом і талонідом у нижніх молярах. Плеснева кістка Boleatherium була проміжною за формою між неспеціалізованими кістками Protypotherium australe та виключно спеціалізованими біговими кістками Miocochilius anomopodus[1].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Vera, Bárbara; Scarano, Alejo C.; Reguero, Marcelo A. (18 липня 2021). A new Interatheriinae (Mammalia, Notoungulata) from the Cerro Boleadoras Formation (Santa Cruz, Argentina) and the evolution of the tarsus within the lineage during the Miocene. Journal of Systematic Palaeontology. 19 (14): 1003—1030. doi:10.1080/14772019.2021.1995906. ISSN 1477-2019.