Himantopus knudseni

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Himantopus knudseni


В небезпеці (TNC)[1]
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Сивкоподібні (Charadriiformes)
Родина: Чоботарові (Recurvirostridae)
Рід: Кулик-довгоніг (Himantopus)
Вид: H. knudseni
Himantopus knudseni
Stejneger, 1887[2]
Синоніми
*H. mexicanus knudseni
  • H. himantopus knudseni
Посилання
Віківиди: Himantopus knudseni

Himantopus knudseni — вид сивкоподібних птахів родини чоботарових (Recurvirostridae).

Таксономія[ред. | ред. код]

Таксон вважається підвидом Himantopus himantopus knudseni або Himantopus mexicanus knudseni, або окремим видом Himantopus knudseni.

Поширення[ред. | ред. код]

Ендемік Гавайських островів. 92 % популяції мешкає на островах Мауї, Оаху та Кауаї, решта — на Ніїхау, Молокаї та Гаваї, зрідка трапляється на Ланаї.

Опис[ред. | ред. код]

Птах виростає завдовжки до 38 см. Голова, спина, крила та хвіст чорні. У самиць спина з коричневим відтінком. Лице, груди та черево біле. Над оком є біла цятка. Дзьоб довгий, тонкий та чорного кольору. Ноги рожевого кольору та дуже довгі.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Мешкає на болотах, неглибоких водоймах, вздовж заболоченого морського узбережжя. Живиться рибою, ракоподібними, комахами, хробаками тощо. Гніздиться невеликими колоніями на неглибоких водоймах. Гнізда — це неглибокі ямки у землі, вистелені камінням, гілочками та травою. У кладці чотири яйця. Незабаром після вилуплення молодь з батьками залишає гніздо.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Eilerts, R; Hammerson, G; Kashinsky, L (1996). Comprehensive Report Species – Himantopus mexicanus knudseni. NatureServe Explorer. NatureServe Inc. Процитовано 10 January 2014.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)
  2. Taxinomic Information for Hawaiian Stilt (Himantopus mexicanus knudseni). Encyclopedia of Life. Архів оригіналу за 10 січня 2014. Процитовано 10 January 2014.

Джерела[ред. | ред. код]