Petrogale xanthopus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Petrogale xanthopus
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Синапсиди (Synapsida)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Інфраклас: Сумчасті (Marsupialia)
Ряд: Diprotodontia
Родина: Кенгурові (Macropodidae)
Рід: Petrogale
Вид:
P. xanthopus
Біноміальна назва
Petrogale xanthopus
Ареал виду Petrogale xanthopus

Petrogale xanthopus — вид родини Кенгурових. Етимологія: грец. ξανθός — «жовтий», грец. πους — «стопа».

Поширення, зовнішність[ред. | ред. код]

Ендемік Австралії, де він має дуже роз'єднане і осередкове поширення в штатах Південна Австралія, Новий Південний Уельс і Квінсленд. Трапляється серед виступів скельних порід і часто асоціюється з постійними або напівпостійними водних джерелами. Забарвлення жовтувато-сіре зверху й білувате знизу. Деякі особини мають чіткі білі щічні смуги, жовтувато-білі бічні смуги і темно-коричневу смугу по центру спини від верхівки голови до центру спини. Вуха, передпліччя, задні ноги і стопи від багатого оранжевого до яскраво-жовтого кольору. Хвіст, як правило, оранжево-коричневий з нерівномірними темно-коричневими смужками. Тим не менш, фон і кольори на хвості є змінними, і колір кінчика хвоста варіює від темно-коричневого до білого.

Поведінка, репродукція[ред. | ред. код]

Це високо соціальний вид, який живе невеликими колоніями зазвичай менше 20 особин, але іноді вони налічують більше ста особин. Розосередження між колоніями рідкісне й виду характерна висока смертність серед молоді. Харчується травами, під час посухи – широким листям і верхівками кущів і дерев. Середня довжина голови й тіла 600 мм, хвоста 690 мм. Вага 6–7 кг. Вагітність триває 31–35 діб. Народжується зазвичай одне маля, але трапляється, що й два. Вигодовування молоком триває 210–235 діб. Статева зрілість у самиць настає на 18 місяць, у самців теж на 18 місяць. Диплоїдний набір хромосом, 2n=22.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Хижацтво з боку чужинської лисиці є найбільшою загрозою. Конкуренція з боку місцевих і введених травоїдних тварин (зокрема, кіз, кролів і овець) і пожежі є основними загрозами. Цей вид зустрічається в багатьох природоохоронних територіях.

Підвиди[ред. | ред. код]

вид Petrogale xanthopus

  • підвид Petrogale xanthopus xanthopus (Gray, 1854)
  • підвид Petrogale xanthopus celeris (Le Souef, 1924)

Джерела[ред. | ред. код]

Galerie[ред. | ред. код]