Taterillus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Taterillus
Час існування: Пізній пліоцен — сучасність

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Гризуни (Rodentia)
Надродина: Мишовиді (Muroidea)
Родина: Мишеві (Muridae)
Підродина: Gerbillinae
Триба: Taterillini
Рід: Taterillus
(Thomas, 1910)
Посилання
EOL: 111272
ITIS: 632620
NCBI: 119566

Taterillus — рід підродини Піщанкові (Gerbillinae).

Види[ред. | ред. код]

Опис[ред. | ред. код]

Довжина голови й тіла від 10 до 14 см, довжина хвоста від 14 до 17.5 см і вага до 50 гр. Тіло струнке, з загостреною мордою, очі та великі вуха. Лапи вузькі і витягнуті. Підошви ніг темні й голі, за винятком тонкої смужки тонких волосків, яка від п'яти на носка. Хвіст довший голови і тіла, він густо вкритий волосками і зазвичай закінчується пучком довгих волосків. Самиці мають дві пари грудних і 2 пари пахових молочних залоз. Зубна формула: 1/1, 0/0, 0/0, 3/3 = 16.

Поширення[ред. | ред. код]

Проживає на південь від Сахари. Живе в основному в сухих кущистих саванах. Вони також були знайдені в сухих і вологих лісах.

Звички[ред. | ред. код]

Ці тварини копають підземні нори і в основному активні вночі. Їх раціон складається в основному з насіння і комах. Кожен індивідуум має своє оселище, але області проживання самців і самиць перекриваються.

Молодь народжуються в сиру погоду з вересня по березень. Самиці можуть мати кілька приплодів протягом цього періоду. Після вагітності близько трьох тижнів, чотири дитинча зазвичай народжується. Після того, як молодь залишає матір, їм потрібно від близько 3 до 5 місяців, поки вони не можуть встановлювати свої власні території.

Джерела[ред. | ред. код]