Зона уникання: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вилучено вміст Додано вміст
Створено шляхом перекладу сторінки «Zone of Avoidance»
(Немає відмінностей)

Версія за 11:23, 11 червня 2016

Чумацький Шлях створює зону оминання для місцевих спостерігачів

Зона оминання (Zone of Avoidance, ZOA) - це область неба, яка прихована Чумацький Шлях.

Термін

Зона оминання спочатку називалась "зоною небагатьох туманностей" у праці 1878 року англійського астронома Річарда Проктора про розподілу "туманностей" у "Загальному каталозі туманностей" сера Джон Гершель.[1]

Обгрунтування

В амортизації, міжзоряного пилу і зірок у площині Чумацького Шляху (галактичній площині) перешкоджають нашому спостереженню близько 20% позагалактичного неба у видимому діапазоні довжин хвиль. В результаті оптичні каталоги галактики зазвичай поблизу галактичної площини є неповними.

Сучасний розвиток

В останні роки багато проектів намагалися заповнити пробіл у наших знаннях, викликаних зоною оминання. Пил і газ Чумацького Шляху викликають зникнення у оптичному діапазоні, і зорі, розташовані на "передньому плані", можна сплутати з далекими галактиками. Однак ефект поглинання зменшується на великих довжинах хвиль, таких як інфрачервоні, а на радіо-хвилях Чумацький Шлях майже прозорий. Огляди в інфрачервоному діапазоні, такі як МРК і 2МАСС, дали нам більш повне уявлення про позагалактичне небо. Зокрема, дві дуже великі найближчих галактиках, Маффей-1 і Маффей-2, були відкриті у зоні оминання Паоло Маффеєм в 1968 році саме через їх інфрачервоне випромінювання. АЛе навіть з такими оглядами, до 10% неба, як і раніше, важко спостерігати, оскільки позагалактичні об'єкти можна сплутати з зорями Чумацького Шляху.

Проекти огляду зони оминання на радіо-хвилях, особливо з використанням 21 см спін-фліп лінії випромінювання нейтрального атомарного водню (відомого в астрономічній термінології як HI), виявили безліч галактик, які не можна було побачити в інфрачервоному діапазоні. Прикладами таких галактик, виявлених внаслідок їх випромінювання лінії HI, є Двінгелу-1 і Двінгелу-2, виявлені у 1994 і 1996 роках відповідно.

Примітки

  1. Kraan-Korteweg & Lahav 2000, p. 2

Посилання

  • Kraan-Korteweg, Renée C.; Ofer Lahav (24 травня 2000). The Universe behind the Milky Way. The Astronomy and Astrophysics Review. arXiv:astro-ph/0005501. Bibcode:2000A&ARv..10..211K. doi:10.1007/s001590000011.
  • R. C., Kraan-Korteweg; Staveley-Smith, L.; Donley, J.; Henning, P. A. (5 листопада 2003). The Universe behind the Southern Milky Way. Maps of the Cosmos - ASP Conference Series. International Astronomical Union. arXiv:astro-ph/0311129.