Вулиці Києва

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Це список вулиць[1] міста Києва. До списку входять усі урбаноніми Києва, наведені в довіднику «Вулиці Києва» 1995 року, на сайті «Веб-енциклопедія Києва» або в атласі «Київ до кожного будинку», а також нові вулиці, назви яких затверджені Київрадою в останні роки. Також до списку можуть бути включені вулиці, не згадані в жодному з цих видань, і назви яких офіційно не затверджені Київрадою чи КМДА, або зниклі вулиці, які продовжують позначатися на деяких сучасних картах. Назви таких вулиць подані курсивом.

Список поділений за літерами української абетки. Назви вулиць на честь людей відсортовані за прізвищем і подаються у форматі Прізвище Ім'я і/або Посада (якщо вулиця названа за цілісним псевдонімом або прізвиськом, то сортування відбувається за першої літерою псевдоніма або імені, тобто Лесі Українки і Леся Курбаса на літеру Л, Марка Вовчка, Марка Черемшини і Мате Залки на М, Олени Пчілки і Остапа Вишні на О, Панаса Мирного на П, Якуба Коласа і Янки Купали на Я, а також Андрія Первозванного на А). Вулиці, що мають, окрім назви, порядковий номер, відсортовані за власною назвою, наприклад 2-й Левадний провулок на літеру Л. Вулиця Міста Шалетт розміщена на літеру Ш. Назви вулиць, що починаються на число (окрім вулиць, зазначених вище), записані словами і подані на відповідну літеру (Восьмого Березня, Першого Травня, Сорокаріччя Жовтня тощо).

Колір фону у списку залежить від типу урбаноніма.

Після списку існуючих вулиць наведені список зниклих вулиць (вулиць, які були ліквідовані або включені до інших вулиць протягом XX–XXI століть), а також список попередніх назв вулиць, починаючи з 1800 року.


Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. а також бульварів, площ, провулків, проспектів, узвозів, шосе тощо.