Грифові

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Грифові
Torgos tracheliotus
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Соколоподібні (Falconiformes)
Родина: Яструбові (Accipitridae)
Підродина: Грифові (Aegypiinae)
Роди
Посилання
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Aegypiinae

Гри́фові або грифи Старого Світу (Aegypiinae) — підродина хижих птахів родини яструбових, що визнається деякими[1], але не всіма[2][3], сучасними класифікаціями птахів. Якщо група не визнається як підродина, члени цієї групи відносять до підродини яструбових (Accipitrinae). Група містить 10 родів та біля 17 видів.

Зовнішній вигляд[ред.ред. код]

Довжина 95-114 см. Голова і шия вкриті тільки коротким пухом для захисту від забруднення при поїданні нутрощів трупів (виняток - бородань і пальмовий гриф). Крила широкі, пристосовані до тривалого ширяння в пошуках падалі - основної їжі більшості грифових. Ноги придатні лише для ходьби і бігу, носити здобич може тільки бородань.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

  1. Lerner, H. R. L.; D. P. Mindell (2005). «Phylogeny of eagles, Old World vultures, and other Accipitridae based on nuclear and mitochondrial DNA». Molecular Phylogenetics and Evolution (37). с. 327–346. PMID 15925523.  — класифікація хижих птахів, що виділяє грифоіих в окрему підродину
  2. «Taxonomy browser: Accipitridae». NCBI.  — класифікація яструбових, що не містить грифів в якості окремої групи.
  3. «ITIS Report: Accipitridae». ITIS. Архів оригіналу за 2013-06-26.  — класифікація яструбових, що не містить орлів в якості окремої групи.