Контракт століття

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Контракт століття
рос. Контракт века
Жанр драма
Режисер Олександр Муратов
Сценарист Едуард Володарський
Василь Чічков
У головних
ролях
Володимир Гостюхін
Микола Караченцов
Олег Борисов
Вадим Яковлєв
Валентин Гафт
Оператор Костянтин Рижов
Композитор Олександр Михайлов
Художник Євген Гуков
Кінокомпанія Ленфільм
Тривалість 135 хв.
Мова російська
Країна СРСР СРСР
Рік 1985
IMDb ID 0089438

«Контракт століття» (рос. «Контракт века») — радянський двосерійний художній фільм 1985 року.

Сюжет[ред. | ред. код]

Фільм розповідає про будівництво магістрального газопроводу Уренгой — Помари — Ужгород. Радянська делегація на чолі з товаришем Бессоновим (роль виконує Олег Борисов) прибула в Дюссельдорф для укладення контракту «газ-труби» з банками та підприємствами ФРН. За умовами контракту радянський газ йде до Європи, німецькі банки видають кредит СРСР, а німецькі заводи поставлять в СРСР обладнання (турбіни) для газопроводу. Такий розвиток подій категорично не влаштовує Сполучені Штати і особисто президента Рейгана. Агент ЦРУ Сміт робить все можливе і неможливе для зриву контракту (включаючи навіть італійську наркомафію), але терпить крах.

Друга серія фільму починається з цікавого діалогу директора заводу авіаційних турбін і фахівця газової галузі Фетисова. Директор є противником продажу енергоресурсів за кордон. Фетисов ж намагається переконати його в користі цієї діяльності. «Так через 500 років будуть інші види енергії і ми будемо сидіти на газовій подушці, яка нікому не знадобиться. Треба сьогодні, зараз, використовувати те, що завтра в такій кількості не буде потрібним», — говорить він.

Події, що відбуваються за межами Радянського Союзу, чергуються з кадрами виробничих нарад і зйомками будівництва газопроводу. Завершується фільм закадровим голосом, який зачитує статистичні дані про протяжність газопроводу, його вартость, терміни будівництва, ефективність радянських турбін.

У ролях[ред. | ред. код]

Знімальна група[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]