Куряча сліпота

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Куряча сліпота (гемералопія) — хвороба, викликана нестачею в організмі людини вітаміну А. Вітамін А (ретинол) міститься в структурі світлочутливого речовини сітківки ока людини — родопсину або «зорового пурпуру». При потраплянні світла на сітківку в родопсин і інших речовинах в колбочках і паличках очі відбуваються хімічні зміни, для яких і необхідна велика кількість вітаміну А. Саме ці зміни забезпечують адаптацію зору до темноти. При дефіциті вітаміну А в організмі розвивається хвороба, внаслідок якої людина не може бачити в умовах недостатньої освітленості. Цю хворобу назвали курячою сліпотою.


Причини захворювання курячою сліпотою

Причин, що викликають захворювання людини курячою сліпотою, кілька. Куряча сліпота може бути вродженою, вона може бути наслідком інших очних хвороб (міопії, глаукоми, катаракти), недокрів'я, діабету або загального виснаження організму. Але основною причиною захворювання людини курячою сліпотою є недостатнє надходження в організм вітаміну А.

Симптоми курячої сліпоти

Людина, яка захворіла гемералопія, дуже погано бачить при слабкому освітленні, йому доводиться напружувати зір, щоб пристосуватися бачити в темряві. Це основний і унікальний симптом курячої сліпоти. Також спостерігається відчуття сухості, «піску в очах». Якщо вчасно не провести лікування курячої сліпоти, то можлива повна втрата зору в темряві. Таким чином, гемералопія характеризується зниженням світлової чутливості, порушенням процесу темнової адаптації, звуженням полів зору, особливо на кольори. Діагноз ставлять на підставі скарг, клінічної картини, дослідження темнової адаптації та електроретінографіі.

Куряча сліпота може доставити немало незручностей, зокрема, люди, які страждають цим захворюванням, не можуть водити автомобіль в темний час доби. Якщо ви підозрюєте у себе курячу сліпоту, виконайте такі дії:

Пройдіть медичне обстеження: відвідайте лікаря і пройдіть комплексне медичне обстеження, щоб визначити, чи викликана куряча сліпота авітамінозом або іншими причинами.

Усуньте дефіцит вітамінів: забезпечте організм необхідною кількістю вітаміну А або цинку.

Лікування курячої сліпоти

Лікування курячої сліпоти залежить від причин, що її викликають. Гемералопія може бути лише верхівкою айсберга, симптомом куди більш серйозного захворювання. Вроджена гемералопія лікуванню не піддається. При симптоматичній гемералопії призначають лікування основного захворювання.