Магнолієцвіті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Магнолієцвіті
Квітка магнолії
Квітка магнолії
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Streptophyta
- Streptophytina
- Ембріофіти (Embryophyta)
- Судинні (Tracheophyta)
- Euphyllophyta
- Насінні (Spermatophyta)
- Покритонасінні (Magnoliophyta)
- Магноліїди (Magnoliids)
Порядок: Магнолієцвіті (Magnoliales)
Juss. ex Bercht. & J.Presl, 1838[1]
Родини
дивитись текст

Магнолієцвіті (Magnoliales) — порядок квіткових рослин. Один з примітивних порядків дводольних. Викопні його рештки відомі з крейдового періоду. Представники цього порядку переважно вічнозелені дерева, рідше чагарники та ліани, що в основному зростають в зоні тропічного та субтропічного кліматів.

Опис[ред.ред. код]

Найхарактернішою рисою порядку є наявність у типових родин апокарпного гінецея, що складається з багатьох вільних плодиків. Інші риси примітив­ної будови квітки такі: видовжене опукле квітколоже, невизначене число членів квітки — андроцея, гінецея і навіть оцвітини, переважно ацикліч­не їх розміщення. Але в межах цього великого порядку є переходові квіт­ки. Так, у деяких тропічних представників порядку ознаки дводольних і однодольних (розміщення членів квітки в тричленних колах, безладне розташування провідних пучків у стеблі, зростання двох сім'ядолей в одну й ін.) поєднуються. З одного боку, це свідчить про відсутність різкої межі між однодольними і дводольними, а з другого — про можливість виникнен­ня перших від останніх через магнолієцвіті.

Класифікація[ред.ред. код]

Порядок охоплює 6 родин, переважно тропічного і субтропіч­ного походження:

Примітки[ред.ред. код]

  1. Angiosperm Phylogeny Group (2009). «An update of the Angiosperm Phylogeny Group classification for the orders and families of flowering plants: APG III» (PDF). Botanical Journal of the Linnean Society 161 (2). с. 105–121. doi:10.1111/j.1095-8339.2009.00996.x. Процитовано 2013-07-06. 


Гвоздика садова Це незавершена стаття про квіткові рослини.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.