Сандро Брегадзе

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сандро Брегадзе
груз. სანდრო ბრეგაძე
Ім'я при народженні Олександр Брегадзе
Народився 1971
Громадянство Грузія Грузія
Національність грузин
Діяльність політик
Посада депутат Парламенту Грузії[d]
Партія «Грузинський марш»
Конфесія православний

Олександр (Сандро) Брегадзе (груз. ალექსანდრე (სანდრო) ბრეგაძე) — грузинський політичний та громадський діяч, правник та павозахисник, голова партії «Грузинський марш»[1].

Життєпис[ред. | ред. код]

Сандро Брегадзе був членом «Кавказької Гельсінської групи». Був одним з лідерів другої за величиною фракції Грузинського парламенту «Аґордзінеба» («Відродження»), створеної партією «Союз за демократичне відродження». Згодом перейшов до партії «Тавісуплеба» («Свобода»), був очільником фракці партії у Грузинському парламенті[2]. Партія «Тавісуплеба» перебувала у в жорсткій опозиції до Міхеіла Саакашвілі.

У 2010 році Сандро Брегадзе вийшов з партії «Тавісуплеба», та повернувся до правозахисної діяльності.

З 25 жовтня 2012 року до 21 липня 2014 року Сандро Брегадзе був призначений міністром з питань вимушено переміщених з окупованих територій осіб, біженців та їх розселення. 1 жовтня 2014 року був призначений заступником міністра у справах діаспори. 19 лютого 2016 року Сандро Брегадзе написати заяву про звільнення з посади заступника міністра, через свої політичні погляди (виступає проти легалізації одностатевих шлюбів у Грузії)[3]. Сандро Брегадзе заявивши, що не має наміру відмовлятися від своїх поглядів, і в Грузії: «ніколи не будуть узаконені одностатеві шлюби, ніхто не зможе образити церква і патріарха, і у нас буде національна держава!»ref name=bregleave >ანდრო ბრეგაძე სახელმწიფო მინისტრის მოადგილის თანამდებობიდან გადადგა. Процитовано 17 листопада 2019.(груз.)</ref>.

Після відставки Брегадзе створив рух «Еровнулебі» та ініціював збір підписів для прийняття закону про заборону оностатевих шлюбів.

У квітні 2017 року Сандро Брегадзе створив партію «Грузинський марш».

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Грузія модернова. «Громадський Простір». Процитовано 17 листопада 2019.
  2. У Грузії настають вибори. «Обозрєватєль». 29 травня 2010. Процитовано 19 листопада 2019.
  3. სანდრო ბრეგაძე დიასპორის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის მოადგილედ დანიშნეს. Процитовано 17 листопада 2019.(груз.)