Трейдер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Трейдер (від англ. trade - торгувати) — в області фінансів, людина, що здійснює операції (спекуляції) з цінними паперами (облігаціями, акціями), та іншими фінансовими інструментами, з метою отримання прибутку.

Робоче місце сучасного трейдера

Трейдер може працювати як у фінансовій установі (хеджевий фонд, банк і ін.) спекулюючи капіталом (часткою капіталу) даної установи - інституціональний трейдер. В даному випадку він отримує фіксовану заробітну плату і як правило відсоток з отриманого ним прибутку. Також трейдер може оперувати власним капіталом. В даному випадку всі фінансові ризики трейдер бере виключно на себе, отже і весь прибуток або збиток отриманий трейдером йде на його власний баланс. Таких трейдерів називають приватними, або незалежними трейдерами. Як правило більшість видатних інституціональних трейдерів у фінансовому світі, з часом стають незалежними, створюючи власні фонди й беручи в довірче управління капітали інших фізичних та юридичних осіб. Деякі західні хеджові фонди оперують капіталом в понад 100 млрд долл. Фонд Сороса та ін. За стратегіями торгівлі трейдерів розподіляють на:

1. Внутрішньоденних трейдерів (day trayders) - трейдер, що протягом доби проводить не менше однієї трансакції.
2. Позиційних (свінгових) трейдерів - як правило 2-4 трансакції протягом місяця.
3. Середньострокових трейдерів - декілька трансакцій в рік.
4. Довгограючих трейдерів (інвесторів) - 1 трансакція в півроку, а то й в декілька років.

Кількість угод укладених трейдерами на "Українській біржі"

Вид стратегії торгівлі трейдер вибирає сам індивідуально, залежно від складу власного характеру, вільного часу і т.д. Головна вимога - прибутковість торгівлі. Може використовувати будь-який метод торгівлі, механічну торгову систему, технічний аналіз, фундаментальний, інтуїтивний.
До часів комп'ютеризації торгівлі трейдерам доводилось працювати або з допомогою телефона, або бути присутнім на самій біржі. З того часу зберігся розподіл трейдерів залежно від їх місця праці, на: "трейдер в ямі", та "трейдер в залі". Перший як правило внутрішньоденний трейдер, або дрібний трейдер (з малим капіталом), другі - ті що в "залі" - як правило крупні трейдери які оперують великими капіталами. З запровадженням електронної торгівлі частка трейдерів що працюють виключно на біржі знижується.

Як стати трейдером в Україні[ред.ред. код]

1. Інституціональним - здобути освіту -> розробити стратегію прибуткової торгівлі -> влаштуватись в установу що здійснює операції на фінансових ринках (банк, брокерська контора, страхова компанія і т.д.)
2. Приватним - здобути освіту -> розробити стратегію прибуткової торгівлі -> вибрати брокера, що дає доступ на фондовий ринок України -> отримати цифровий підпис -> відкрити рахунок -> отримати торговий термінал (У брокера).
3. Памм-трейдером - здобути освіту -> розробити стратегію прибуткової торгівлі -> вибрати брокера, що дає доступ на фондовий ринок України -> відкрити ПАММ рахунок ->отримати торговий термінал (У брокера).

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]