Хованки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Хованки — популярна дитяча гра.

Правила[ред.ред. код]

На початку гри всі збираються разом, потім ведучий, вставши лицем до стіни, голосно рахує до 100 (або іншого числа). Інші в цей час ховаються. Дорахувавши до 100, ведучий йде шукати тих, хто сховалися. Іноді перед цим потрібно було сказати «раз-два-три-чотири-п'ять, я йду [усіх вас] шукать». Побачивши того, хто сховався, він повинен першим добігти до місця, звідки він лічив, і торкнутися рукою стіни, вимовивши домовлені слова, що відрізняються в різних регіонах («чека», «палочка-виручалочка», «пали-вири», «кули-кули», «туки-руки», «туки-туки за себе», «бан-барабан за себе», «стук-стук за себе», «пали-стукали», «тук-тук я», «тра-та-та за себе», «пек за себе»). Кожен, хто сховався, намагається першим зробити те ж саме. Наступним ведучим є той з тих, хто ховався, кого знайшли першим, а якщо не знайшли нікого — той же, що і минулого разу. Ховатися за спиною або поруч з ведучим не можна.

Вільні гравці можуть допомагати ще не знайшли, викрикуючи підказки типу: [1]

  • «Сокира-сокира, сиди як злодій і не визирай у двір» — означає, що момент для появи дуже несприятливий;
  • «Пила-пила, лети як стріла» — протилежне значення: є можливість обігнати того, хто водить, а значить, пора вибігати з укриття.

Інші варіанти[ред.ред. код]

На заході також поширений варіант гри, який називається «Сардинки». У цьому варіанті ховається один, а шукають його всі інші. Той, хто знайде його першим, ховається разом з ним. Потім до них приєднується наступний, хто їх знайде, потім по черзі всі інші. Гра закінчується, коли останній гравець приєднується до інших. Він оголошується програвшим і зазвичай ховається наступним. У сардинки часто грають у темряві.

Джерела[ред.ред. код]