Хід у відповідь

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Хід у відповідь
рос. Ответный ход
Жанр бойовик
Режисер Михайло Туманішвілі
Сценарист Євген Мєсяцев
У головних
ролях
Борис Галкін
Міхай Волонтір
Анатолій Кузнецов
Вадим Спиридонов
Анатолій Ромашин
Оператор Борис Бондаренко
Композитор Віктор Бабушкін
Художник Совєт Агоян
Кінокомпанія Мосфільм
Тривалість 84 хв
Мова російська
Країна СРСР СРСР
Рік 1981
IMDb ID 0168111
Попередній У зоні особливої уваги

«Хід у відповідь» (рос. «Ответный ход») — радянський гостросюжетний фільм 1981 року, режисера Михайла Туманішвілі. Друга частина дилогії про військові навчання радянських десантників і морських піхотинців, розпочатої фільмом «У зоні особливої уваги».

Сюжет[ред. | ред. код]

Закінчуються військові навчання «Щит». З'єднання кораблів угруповання «Південних», яким надано полки морської піхоти і повітряного десанту, повинні атакувати аеродром «Північних», що обороняється береговою батареєю, мотострілецьким полком і батальйоном охорони. Диверсанти «Північних», сховавшись в бункері муковоза, проникають в зону оточення «Південних» і захоплюють начальника штабу парашутно-десантного полку «Південних» з таємною документацією, роззброївши Тарасова з Волентіром, що охороняли його.

Командування «Південних» приймає рішення послати в тил «Північних» диверсійну групу в складі Тарасова, Волентіра і двох морпіхів: Швеця і Зинов'єву. Диверсанти захоплюють підполковника Морошкина з групи «Північних», який, як з'ясовується, навмисно підставився, сховавши на тілі радіомаяк. Тарасов розгадує задум і збиває погоню, сховавши маяк у вовні вівці. Диверсійна група проникає на берегову батарею і захоплює блок управління стрільбою. Потім по системі тунелів диверсанти проходять на аеродром «Північних», атакують пересувний командний пункт «Північних» і забирають у генерала Нефьодова секретні документи.

Командувач «Південними» відкриває командувачу навчаннями, що навмисно підставив під захоплення начальника штабу з документами, що містять дезінформацію, і наказує групі повертатися. Зуєв переслідує диверсантів на бронетранспортері БТР-60ПБ, але Волентір закриває йому огляд, внаслідок чого машина з'їжджає з берега в болото і тоне. Волентір важко поранений уламками моста. Швець і Тарасов допомагають «Північним» покинути затонулу машину, в той час як Зинов'єва їде на узбережжі і передає документи. «Південні» переходять у загальний наступ.

У ролях[ред. | ред. код]

Знімальна група[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]