Чемпіонство світу WWE у важкій вазі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Чемпіонство WWE)
Перейти до: навігація, пошук
Чемпіонство
Світу WWE у важкій вазі
Деталі
Чинний чемпіон Брок Леснар
Дата виграшу 17 серпня 2014 року
Дата заснування 25 квітня 1963 року
Належить WWE
Попередні назви
* WWWF World Heavyweight Championship (1963–1979)
 • WWWF Heavyweight Championship (1979–1982)
 • WWF Heavyweight Championship (1982–1988)
 • WWF World Heavyweight Championship (1988–1998)
 • WWF Championship (1998–2001)
 • Undisputed WWF Championship (2001–2002)
 • Undisputed WWE Championship (2002)
 • WWE Championship (2002–2013)

Чемпіонство Світу WWE у важкій вазі - світовий чемпіонський титул професіонального промоушена реслінгу WWE. Титул був створений World Wide Wrestling Federation (WWWF) в 1963 році як Чемпіонство Світу WWWF у важкій вазі. Першим чемпіоном став Бадді Роджерс. Це найстаріше чемпіонство, визнане компанією, є водночас і найпрестижнішим.

Історія[ред.ред. код]

Діаграма, що показує еволюцію різних чемпіонств світу у важкій вазі.

Початок[ред.ред. код]

Титул було засновано в 1963 році, а першим чемпіоном став Бадді Роджерс. Однак, його появі передували події, що сталися в NWA, яка мала надзвичайно багато гілок та підконтрольних компаній. У 1950-х Capitol Wrestling Corporation (CWC) увійшла до складу NWA і до 1963 року виконавча влада CWC почала володіти контрольним пакетом NWA. Протягом цього часу Бадді Роджерс був Чемпіоном світу NWA у важкій вазі до 24 січня 1963 року, коли Лу Тез переміг Роджерса і здобув чемпіонство. Результат матчу викликав незадоволення та протест функціонерів CWC, що привело до виходу CWC зі складу NWA та зміни назви на World Wide Wrestling Federation (WWWF). Чемпіонство світу WWWF у важкій вазі було створене і вручене Бадді Роджерсу після проведення турніру в Ріо-де-Жанейро, де той переміг Антоніно Рокка у фіналі.[1] Об'єднавшись з NWA ще раз, WWWF була перейменована на World Wrestling Federation (WWF) в 1979 році; після остаточного закінчення співпраці з NWA в 1983 році, чемпіонство стало відомим як Чемпіонство світу WWF у важкій вазі, а на початку 90-х як Чемпіонство WWF.

Завойовуючи визначне місце[ред.ред. код]

Дворазовий чемпіон і член Зали Слави WWE Бруно Саммартіно, чиє більш ніж семирічне (2 803 дні) перше володіння титулом є найдовшим в історії.

В 1991 році World Championship Wrestling (WCW), член NWA, створив власне Чемпіонство світу WCW у важкій вазі для доповнення титулу чемпіона NWA. Після відділення від NWA, WCW поступово перетворилась на головного суперника WWF. Обидві компанії стрімко завойовували аудиторію і були остаточно втягнені в телевізійні рейтингові війни, яким дали назву «Monday Night Wars» («війни по понеділках»). Наприкінці рейтингової війни в WCW почався фінансовий спад, який сягнув апогею у березні 2001 року, коли WWF купила WCW.[2] Це дало змогу WWF здобути відеобібліотеку WCW, контракти талантів і чемпіонства. Внаслідок «Вторгнення», Чемпіонство WCW було об'єднано з Чемпіонством WWF на Vengeance 2001.[3] Тоді Кріс Джеріко переміг Скелю і Стіва Остіна, вигравши Чемпіонство WCW та Чемпіонство WWF відповідно. Джеріко, визнаний WWE як останній чемпіон WCW, продовжував тримати і Великий Золотий пояс (як "світове чемпіонство"), і пояс титулу WWF (як Чемпіонство WWF), об'єднавши їх у Беззаперечне чемпіонство WWF. WWE визнавало ці пояси як окремі чемпіонства до введення єдиного пояса Тріпл Ейчем у 2002 році.[4][5][6]

Беззаперечне чемпіонство[ред.ред. код]

У 2001 році, після того як команда WWF побила команду Альянсу (WCW/ECW) на Survivor Series цього ж року, суперзірки Альянсу стали невід'ємною частиною планів WWF. Було двоє чемпіонів світу: Скеля, який тримав Чемпіонство WCW та Стів Остін, який володів Чемпіонством WWF. Згодом було анонсовано, що наступне ППВ після Survivor Series - Vengeance, носитиме гасло "Один Беззаперечний чемпіон". Також було анонсовано, що відбудуться три матчі для об'єднання Чемпіонства WCW і WWF. Курт Енгл битиметься з Остіном за Чемпіонство WWF, а Кріс Джеріко зустрінеться зі Скелею за Чемпіонство WCW. Остін переміг Енгла, зберігши Чемпіонство WWF, а Джеріко побив Скелю, ставши новим чемпіоном WCW. Після цього, Джеріко зустрівся з Остіном і переміг, об'єднавши Чемпіонства WWF і WCW. Джеріко тримав чемпіонство протягом чотирьох місяців, поки він не втратив його на WrestleMania X8 в матчі проти Тріпл Ейча. Рік Флер вручив новий пояс Беззаперечного чемпіонства WWF на першому Raw після переходу титулу до Тріпл Ейча. Тріпл Ейч продовжував тримати титул протягом місяця, поки не програв його на Backlash 2002 в матчі проти Халка Хогана. Багато хто тримав би титул згодом; суперзірки, такі як Андертейкер, перейшли до основних телевізійних програм Monday Night Raw - WWE Raw і WWE SmackDown!, у яких призначали чемпіонства і головних менеджерів для кожного бренда. Це розширення стало відомим як Розширення бренда.

У травні 2002 року WWF була перейменована на World Wrestling Entertainment (WWE) і чемпіонство стало відомим як Беззаперечне чемпіонство WWE. Внаслідок цих змін, Беззаперечне чемпіонство залишилося не приєднаним до будь-якого бренду, оскільки конкуренти від обох брендів могли вимагати Беззаперечного чемпіона. Після призначення Еріка Бішоффа і Стефані МакМехон генеральними менеджерами брендів Raw та SmackDown відповідно, Стефані підписала контракт з Беззаперечним чемпіоном Броком Леснаром для SmackDown, залишивши бренд Raw без світового титулу.[7][8] 2 вересня, після обговорення визначення бренда Беззаперечного титулу, Ерік Бішофф оголосив про створення Чемпіонства Світу у важкій вазі, що відокремився від Беззаперечного титулу. Відразу після цього, Беззаперечне чемпіонство стало відомим як Чемпіонство WWE.

Визначення бренда[ред.ред. код]

Дворазовий чемпіон СМ Панк (показаний з версією титулу "spinner") – чиє друге володіння було найдовшим за останні 25 років (названих WWE як "Сучасна ера") і тривало 434 дня (листопад 2011– січень 2013)

Після подій Розширення бренда, був запроваджений щорічний Драфт WWE. У 2002 році Рік Флер і Вінс МакМехон очолили бренди Raw та SmackDown відповідно. Флер і МакМехон брали участь у відбірній лотереї, в якій вибирали членів ростеру WWF для переходу до іншого бренда.[9] Після трьох років перебування на бренді SmackDown, Чемпіонство WWE змінило бренд під час Драфту WWE 2005, на якому чемпіон WWE Джон Сіна перейшов на арену Raw, а чемпіон Світу у важкій вазі Батиста - на SmackDown.[10] 11 червня 2006 року, на ECW One Night Stand, Роб Ван Дам успішно використав свій контракт Money in the Bank на матч за Чемпіонство WWE проти чемпіона Джона Сіни. Власник контракту може гарантовано отримати матч за титул чемпіона WWE або Світу у важкій вазі будь-коли за його вибором. Ван Дам переміг Сіну, вигравши чемпіонство і перенісши титул на тоді зниклий бренд ECW, бренд WWE створений від купівлі промоушна Extreme Championship Wrestling. 3 липня 2006 року, Едж переміг Сіну і Ван Дама в трьохсторонньому матчі, вигравши Чемпіонство WWE, тим самим повернув його на бренд Raw. Після Драфту WWE 2008, чемпіон WWE Тріпл Ейч перейшов на SmackDown, перенісши чемпіонство до цього бренда.[11] На наступний рік, титул став ексклюзивним для Raw після того, як Тріпл Ейч перейшов назад до бренда під час Драфту WWE 2009. На Elimination Chamber 2010 Батиста виграв титул в Джона Сіни, зробивши його ексклюзивним для Raw, коли чемпіон був переведений до ростеру Raw.

У липні 2011 року відбулася сюжетна лінія з СМ Панком, де він присягнувся залишити WWE разом із Чемпіонством WWE, коли його контракт закінчиться 17 липня (дата ППВ Money in the Bank 2011). У події, СМ Панк переміг чемпіона Джона Сіну і виграв чемпіонство, залишивши компанію без чемпіонського пояса. На Raw 25 липня відбувся турнір за нове Чемпіонство WWE. У фіналі Рей Містеріо переміг Міза та став новим чемпіоном WWE, але програв титул тієї ж ночі Джону Сіні, який вдев'яте виграв це чемпіонство. Проте, після перемоги Сіни в компанію повернувся СМ Панк зі своїм поясом чемпіона WWE. Таким чином, вперше стало двоє чемпіонів WWE.[12] На SummerSlam 2011 СМ Панк переміг Сіну і став Беззаперечним чемпіоном WWE.

Починаючи з 29 серпня 2011 року, реслерам Raw та SmackDown (у тому числі чемпіону WWE) дозволяється з'являтися на обох шоу; відтоді титул більше не був ексклюзивним для будь-якого шоу.

Возз'єднання титулу[ред.ред. код]

15 грудня 2013 року, на ППВ TLC: Tables, Ladders, & Chairs, чемпіон WWE Ренді Ортон переміг чемпіона Світу у важкій вазі Джона Сіну в TLC матчі, об'єднавши титули. Чемпіонство WWE було перейменовано на Чемпіонство Світу WWE у важкій вазі.[13] Об'єднане чемпіонство зберегло походження Чемпіонства WWE.[14]

Пояс[ред.ред. код]

До канонічних поясів належать:

Неканонічні пояси (були змінені спеціально під реслера):

Вигляд пояса і його назва досить часто залежала від того, хто володів титулом.[16] На початку історії WWE чемпіонство не часто змінювало власника, а, отже, вигляд титулу теж мінявся рідко. Перші дизайни чемпіонського пояса пов’язаний з Бадді Роджерсом та Бруно Саммартіно. Останній володів поясом протягом 11 років (дві каденції). На одному з його поясів були зображені континентальні штати, на іншому - два атлети, що тримають орла.[17]

1983 рік приніс перші великі зміни в дизайн титулу. Тепер він став називатися Big Green belt, через зелені ремінці і дуже великий розмір. Найпопулярнішим його власником був Халк Хоган.[18]У такому вигляді титул проіснував рік і був замінений на ексклюзивно зроблений під Хогана пояс, що носив назву "Хоган 84".[19]Цей титул зазнав лише одної модифікації - у 1985.

У 1986 пояс кардинально змінили. Тепер на ремінцях красувалися стяги США, Австралії, Японії, Великої Британії, Мексики, Канади, СРСР та Італії.[19] Це все мало підкреслити "масштабність" чемпіона, підняти його престиж. Халк Хоган знову залишився єдиним влодарем такого поясу.Під час суперництва Хогана з Андре Гігантом ремінці пояса були збільшені (зроблено для Андре).[20]

На шоу Main Event у 1988 році був представлений новий дизайн титулу - "Winged Eagle". На поясі красувався золотий орел з роспростертими крилами, на яких розмістилася земна сфера. Наступні десять років вигляд поясу не мінявся і володарями такого титулу ставали такі реслери як Брет Харт, Ренді Севедж, Рік Флер, Йокодзуна, Шон Майклз.[21]

Через 10 років Вінс Макмен презентував титул "Attitude Era": дещо модифікований, без бокових пластинок та з більшим орлом. Цим титулом володіли Остін, Рок, Тріпл Ейч.[22] Одною з визначних видозмін пояса був "Smoking Skull".[23] Інша пам’ятна видозміна - пояс "Brahma Bull" для Скелі.[24]

На Vengeance 2001 Кріс Джеріко переміг за один вечір і Скелю, і Остіна і став першим "беззаперечним чемпіоном". Для такої події був створений новий пояс - пояс беззаперечного чемпіона. Він почав відрізнятися і кольором (на зміну золотому прийшов срібний, хоча через деякий час золотий колір повернувся)[25]

Наступний дизайн був зроблений Джоном Сіною. Для того, щоб репрезентувати його хіп-хоп стиль, пояс зробили з емлемою, що крутиться (spinner). Залежно від бренду (Сіна виступав як на одній, так і на іншій арені), існували дві легкі модифікації поясу: для Smackdown! — з написом SMACKDOWN, а для RAW — з MON-NITE RAW.[26][27]Модифікацією цього поясу був пояс Rated "R", який Едж , що ворогував із Сіною на той час, забажав носити.[28]

Під час чемпіонства Міза, на поясі догори ногами була перевернута буква «W» (WWE). Вона перетворилася в літеру «М» (Міз).[28][29]

18 лютого 2013 року, на Raw Рок продемонстрував новий дизайн пояса. Новий титул має чорний ремінець з великим діамантом, інкрустованим в логотип компанії, та написом «CHAMPION» під емблемою. Для Рока одразу ж створили Brahma Bull — версію (на ремінцях, з боків, зображені бики); звийчайна версія містить не биків, а логотипи WWE. Окрім цього, зникнула табличка з ім'ям чемпіона.[30][31]

Чемпіони[ред.ред. код]

Статистика[ред.ред. код]

Рекорд: Володар рекорду: Показник: Примітки:
Найбільша кількість володінь Джон Сіна 12 раз Джон Сіна — єдиний десятикратний володар одного і того поясу. Другий такий рекорд належить Крісу Джеріко — він дев'ятикратний володар інтерконтинентального чемпіонсва.
Найдовше чемпіонство Бруно Саммартіно 2803 дня (7 років, 8 місяців та 1 день) Друге чемпіонство Саммартіно тривало 1237 днів (3 роки, 4 місяца і 20 днів), це четвертий показник в історії.
Найкоротше чемпіонство Андре Гігант 45 секунд Гігант переміг Халка Хогана і подарував титул Теду Дібіасі.
Найстарший чемпіон Вінс Макмен 56 років і 21 день Після тижня чемпіонства Вінс зробив титул вакантним.
Наймолодший чемпіон Брок Леснар 25 років
Найважчий чемпіон Йокодзуна 272 кг Йокодзуна став найпершим японським и азіатським чемпіоном WWE в історії, також, на даний момент, останнім
Найлегший чемпіон Рей Містеріо 79 кг Чемпіонство Містеріо тривало 2 години. Одразу, в той же вечір, був назначений поєдинок між Реєм і Сіною, де переміг останній

Примітки[ред.ред. код]

 1. «WWE Championship». Архів оригіналу за 2013-07-23. Процитовано 2013-02-25. 
 2. «WWE Entertainment, Inc. acquires WCW from Turner Broadcasting». WWE Corporate. 2001-03-23. Процитовано 2008-05-24. 
 3. WCW World Champion – Chris Jericho at WWE.com
 4. The complex history of WWE's era of unification. WWE.com (2012-09-12). Retrieved on 2013-09-05.
 5. «WWWF/WWF/WWE World Heavyweight Title». Wrestling-titles.com. Процитовано 2007-03-18. 
 6. Clayton, Corey (2007-09-06). «World Heavyweight Championship turns five years old». World Wrestling Entertainment. Процитовано 2008-12-23. 
 7. «Brock Lesnar Biography at SLAM! Sports». SLAM! Sports: Wrestling. Canadian Online Explorer. Процитовано 2008-12-21. «After the July 22nd edition of Raw, Lesnar defected to Stephanie McMahon's SmackDown. Lesnar decided to remain exclusively on SmackDown, forcing Eric Bischoff's Raw brand to create its own World Championship.» 
 8. «Vince Mcmahon Biography at SLAM! Sports». SLAM! Sports: Wrestling. Canadian Online Explorer. Процитовано 2008-12-21. «The entire WWE roster was broken up into two separate camps, yahoo, with some rivalry (especially between future General Managers Eric Bischoff and Stephanie McMahon) occurring.» 
 9. Dee, Louie (2007-06-07). «Draft History». World Wrestling Entertainment. Процитовано 2008-12-21. 
 10. «2005 WWE Draft Lottery». World Wrestling Entertainment. 2005-06-13. Процитовано 2008-12-21. 
 11. Sitterson, Aubrey (2008-06-23). «A Draft disaster». WWE. Процитовано 2008-12-20. 
 12. «SmackDown results: Truth and Consequences». WWE. Процитовано 2011-07-30. 
 13. Nemer, Paul (2002-09-02). «Full WWE RAW Results – 9/2/02». WrestleView. Процитовано 2008-12-20. 
 14. «WWE WORLD HEAVYWEIGHT CHAMPIONSHIP». WWE.com. Процитовано 16 December 2013. 
 15. Robinson, Jon. «Edge Interview». с. 2. Архів оригіналу за 2013-07-23. Процитовано 2006-11-18. 
 16. Bobby Melok & Kevin Powers. «The history of the WWE Championship». Архів оригіналу за 2013-07-23. Процитовано 2013-02-25. 
 17. Bobby Melok & Kevin Powers. «The history of the WWE Championship». Архів оригіналу за 2013-07-23. Процитовано 2013-02-25. «Bruno Sammartino wore several variations, including one that was shaped like the 48 contiguous United States of America» 
 18. Bobby Melok & Kevin Powers. «The history of the WWE Championship». Архів оригіналу за 2013-07-23. Процитовано 2013-02-25. 
 19. а б The Beltster. «WWE Title Belts: A Guide to the Gold». Архів оригіналу за 2013-07-23. Процитовано 2013-02-25. 
 20. Bobby Melok & Kevin Powers. «The history of the WWE Championship». Архів оригіналу за 2013-07-23. Процитовано 2013-02-25. 
 21. Bleacher Report (Analyst). «WWE: The Top 5 Best Looking Championship Belts in History». Архів оригіналу за 2013-07-23. Процитовано 2013-02-25. 
 22. Bleacher Report (Analyst). «WWE: The Top 5 Best Looking Championship Belts in History». Архів оригіналу за 2013-07-23. Процитовано 2013-02-25. 
 23. The Doctor Chris Mueller. «Ranking Every WWE Championship Design from the Last 20 Years». Архів оригіналу за 2013-07-23. Процитовано 2013-02-25. 
 24. «7 Championship Secrets Finally Revealed». (July 2009). WWE Magazine, p. 37.
 25. Bobby Melok & Kevin Powers. «The history of the WWE Championship». Архів оригіналу за 2013-07-23. Процитовано 2013-02-25. 
 26. The Beltster. «WWE Title Belts: A Guide to the Gold». Архів оригіналу за 2013-07-23. Процитовано 2013-02-25. 
 27. Mike Chiari. «New WWE Championship: Why WWE Should Have Looked to the Past for Inspiration». Архів оригіналу за 2013-07-23. Процитовано 2013-02-25. 
 28. а б The Doctor Chris Mueller. «Ranking Every WWE Championship Design from the Last 20 Years». Архів оригіналу за 2013-07-23. Процитовано 2013-02-25. 
 29. Matt Fowler. «Wrestling Wrap Up: The Miz Unveils New Title Belt!». Архів оригіналу за 2013-07-23. Процитовано 2013-02-25. «The Miz got me all "anticipatey" last night when it looked like he was going to reveal a new title belt. And, well, he did introduce a new belt, but it was pretty lamesauce. It was weakspread. It was just the same belt turned upside-down so the "W" was now an "M."» 
 30. Anthony Benigno. «Raw results: The Rock unveils a new WWE Championship, Cena challenges Punk, and The Shield strikes again». Архів оригіналу за 2013-07-23. Процитовано 2013-02-25. 
 31. Jeremy Thomas. [PHOTO-Check-Out-a-Full-Look-at-the-New-WWE-Heavyweight-Title.html «[PHOTO] Check Out a Full Look at the New WWE Heavyweight Title»]. Процитовано 2013-02-25. 

Посилання[ред.ред. код]