DSD

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Формат DSD (англ. Direct Stream Digital) використовується для запису SACD (Super Audio CD).

Однорозрядне квантування[ред.ред. код]

Аналоговий звуковий сигнал конвертується в цифровий за допомогою дельта-сигма модуляції при частоті дискретизації 2 822,4 кГц (у 64 рази більше, ніж у CD Audio), але з роздільною здатністю всього 1 біт, на відміну від використовуваних у форматі CD 16 біт при частоті 44,1 кГц. Таке перетворення , при якому відліки аналогового сигналу беруться з частотою, що багаторазово перевищує верхню граничну частоту сигналу називається семплюванням з передискретизацією (англ. oversampling).

Oversampling має велике значення при усуненні шумів квантування, що вносяться квантувачем. Оскільки сигнал передискретизований, сусідні відліки корелюють один з одним. У підсумку так званого «мережевого ефекту» потужність шуму в частотному діапазоні, займаному корисним сигналом, зменшується пропорційно підвищенню частоти дискретизації. Таким чином, відношення сигнал/шум збільшується, коли частота дискретизації стає більше. Передискретизація дозволяє уникнути необхідності попереднього фільтрування і зберігає гармоніки в їх первинному стані (хоча вони можуть виявитися задавленими шумом квантування, особливо на високих частотах). Фазова характеристика стає більш схожою з високочастотною характеристикою аналогових систем.

Щоб мати менший рівень шумів в межах частотного діапазону корисного сигналу застосовується технологія формуванням шуму (англ. noise shaping), яка переміщує шуми за межі чутного діапазону. Потім однорозрядні імпульси записуються напряму на носій.

Позитивна зміна амплітуди буде представлено усіма «1». Негативне - всіма «0». Нульова точка буде представлена ​​зміною двійкового числа. Оскільки значення амплітуди аналогового сигналу в кожен момент представлено у вигляді щільності імпульсів, цей метод іноді називають модуляцією за тривалістю імпульсів або імпульсною модуляцією по щільності (англ. Pulse Density Modulation, PDM) .

Цифро-аналогове перетворення полягає в простому відфільтровуванні однорозрядного представлення для видалення надзвукових шумів.

Див. також[ред.ред. код]