Foobar

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Терміни foobar (читається фубар), fubar, або foo, bar, baz і qux (альтернативно - quux) деколи використовуються як екземплифіканти (що в цьому випадку те саме, що й метазмінна) в програмуванні або документації, що пов'язана з комп`ютерами.[1] Вони використовуються для назв таких сутностей як змінна, функція, та команда, чиї призначення є неважливі і вони служать лише для демонстрації концепції. Слова самі по собі не мають ніякого сенсу в такому використанні. Foobar деколи використовується окремо; foo, bar, і baz деколи використовуються в цьому порядку, якщо потрібно багато змінних.

В прикладах комп'ютерного програмування та псевдокоду їх використання буває різним; в деяких колах вони використовуються екстенсивно, багато хто надає перевагу описовим назвам, інші використовують одиночні літери. Ерік Стівен Реймонд назвав цей термін(и) "важливим хакеризмом" поруч з kludge і cruft.[2]

Історія і етимологія[ред.ред. код]

Слово foo як безмістовне бере початок в 1930 роках, воєнний термін FUBAR виник в 1940-ві, а використання foo в контексті програмування почалось завдяки Tech Model Railroad Club в кінці 1960-х років.

Примітки[ред.ред. код]

  1. D. Eastlake III et al. (2001). Etymology of "Foo". Internet Engineering Task Force. Процитовано 2007-11-05. 
  2. Eric S. Raymond (1996). The New Hacker's Dictionary. MIT Press. ISBN 0-262-68092-0.