Тетерук лучний

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Tympanuchus cupido)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тетерук лучний
Самець у шлюбному вбранні
Самець у шлюбному вбранні
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Куроподібні (Galliformes)
Родина: Фазанові (Phasianidae)
Підродина: Тетерукові (Tetraoninae)
Рід: Лучний тетерук (Tympanuchus)
Вид: Тетерук лучний
Tympanuchus cupido
(Linnaeus, 1758)

Підвиди

Tympanuchus cupido attwateri
Tympanuchus cupido cupido
Tympanuchus cupido pinnatus

Синоніми
Tetrao cupido
Посилання
Вікісховище: Tympanuchus cupido
Віківиди: Tympanuchus cupido
ITIS: 175834
МСОП: 22679514
NCBI: 9004
Fossilworks: 133781

Тетерук лучний[2] (Tympanuchus cupido) — вид куроподібних птахів родини Фазанові (Phasianidae).

Опис[ред. | ред. код]

За величиною трохи менший за звичайного тетерука, але відрізняється від нього двома пучками довгого пір'я з боків шиї. Під цими пучками ховаються голі ділянки шкіри і підшкірні мішки, сполучені з дихальним горлом. Навесні під час токування надуває ці мішки і видає звуки, подібні на дріб на великому барабані. За загальним виглядом луговий тетерук нагадує глухаря, а за своїми рухам — домашніх курей. Самець і самиця мають однакове строкате забарвлення з темними поперечними смугами на нижній стороні.

Поширення[ред. | ред. код]

Поширений луговий тетерук у Північній Америці, де населяє безлісні рівнини. Найчастіше тримається на сухих галявинах, порослих рідкими чагарниками або низькою травою. Не уникає луговий тетерук та оброблених полів, куди нерідко виходить годуватися.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Луговий тетерук переважно наземний птах. На дерева він сідає тільки в погану погоду або для того, щоб погодуватись ягодами. Навесні луговий тетерук, як і звичайний тетерев, збирається на групові токування, що супроводжуються переслідуванням птахами один одного, своєрідними позами і бійками. У квітні -травні самиця влаштовує на землі гніздо у вигляді ямки з мізерною вистилкою, куди відкладає 8-12 великих чисто-білих яєць. Висиджування яєць триває 18-19 днів. До жовтня пташенята досягають величини дорослих. У цей час птахи збираються в зграї, які тримаються всю зиму.

Харчується луговий тетерук як рослинним, так і тваринним кормом. З першого він поїдає кінчики молодого листя, насіння диких і культурних рослин, всілякі ягоди; з другого — різних комах та їхніх личинок, равликів і інших безхребетних тварин. Луговий тетерук належить до числа популярних мисливсько-промислових птахів.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. BirdLife International (2012). Tympanuchus cupido: інформація на сайті МСОП (версія 2013.2) (англ.) 26 листопада 2013
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.

Посилання[ред. | ред. код]