Герб Північної Території

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Північної Території
Версії
Емблема Північної Території
Деталі
Носій Єлизавета ІІ
Затверджений 11 вересня 1978
Нашоломник австралійський орел на камені аборигенів Чуринга
Щит на коричневому тлі срібні зображення жінки та знаків у стилі австралійських аборигенів
Щитотримачі два червоних кенгуру
Основа трав’янисто-піщані кургани із двома стеблами пустельних троянд Стурта
Інші елементи срібно-коричневий буралет

Герб Північної території — офіційний геральдичний символ австралійської Північної території. Герб був офіційно наданий королевою Єлизаветою II 11 вересня 1978 року. Це наймолодший герб адміністративних одиниць Австралійського Союзу.

На відміну від гербів інших штатів Австралії, герб Північної території містить багато символів культури та історії корінних австралійців, а також території на якій вони живуть.

Опис[ред. | ред. код]

Щит: на коричневому тлі срібні зображення наскельних малюнків австралійських аборигенів Арнемського краю, що містить жінку зі стилізованою внутрішньою анатомією. З двох сторін від малюнку жінки зображено сакральні картографічні зображення аборигенів Центральної Австралії поселень, які з'єднані шляхами.[1]

Шолом блакитного кольору, повернутий вліво, з опущеним забралом. Шолом нагадує про те, що Північна територія була зоною битв під час війни.[2]

Клейнод на шоломі нагадує порваний плащ, який піднімається з двох боків у вигляді пальмового листя. Пофарбовано поверхня намету головним кольором щита (коричневим), а виворіт (підбивка) — срібним.

На буралеті срібно-коричневого кольори лежить ритуальний камінь аборигенів Чуринга, на ньому підняв крила сидить австралійський орел, який повернуто ліворуч.

Щитотримачі: червоні кенгуру, що однією лапою тримають щит, а в іншій — мушлі, знайдені на узбережжі Північної території. Зліва в лапі у кенгуру мушля Lambis Chiragra, а з права — Corculum cardissa.

База: трав'янисті піщані кургани із двома стеблами пустельної троянди Стурта.[3]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. The symbols of the Northern Territory. www.pmc.gov.au. Процитовано 25 січня 2024.
  2. Government, Northern Territory (29 січня 2016). Search. parliament.nt.gov.au (англ.). Процитовано 25 січня 2024.
  3. Northern Territory Flags & Emblems [Архівовано 7 червня 2016 у Wayback Machine.], About Australia. Retrieved 20 December 2014

Див. також[ред. | ред. код]