Користувач:Руслан Сапенюк

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Металі́сти (англ. metalhead) — субкультура, натхненна музикою в стилі метал. З'явилася у 1980-х роках.

Найбільш популярна в північній Європі, Німеччині, Франції та Польщі, досить поширена — в північній Америці, має значну кількість прихильників в південній Америці, південній Європі і Японії. На Близькому Сході, за винятком Туреччини, металісти нечисельні і піддаються переслідуванню[1][2].

Посилання на статті для курсової роботи з Google Академія[ред. | ред. код]

http://194.44.12.92:8080/jspui/bitstream/123456789/2508/1/%D0%97%D0%B1%D1%96%D1%80%D0%BD%D0%B8%D0%BA%20%D1%82%D0%B5%D0%B7%20%D0%BD%D0%B0%D1%83%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D1%96%20%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%84%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BD%D1%86%D1%96%D1%97%20%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BA%D1%96%D0%BD%D0%B0.pdf#page=66

http://dspace.tneu.edu.ua/bitstream/316497/16824/1/%D0%BA%D0%BD%D0%B8%D0%B3%D0%B0%20%D0%B7%D0%B0%D1%80.%20%D0%BA%D1%80..pdf

http://kheu.km.ua/m/PDF/Science%20and%20Economics%20-%202012,%20N.%201%20(25).pdf#page=108

http://ven.ztu.edu.ua/article/viewFile/67083/64423

http://eztuir.ztu.edu.ua/jspui/bitstream/123456789/4763/1/38.pdf

Опрос[ред. | ред. код]

  1. Укажите ваш пол (Мужской/Женский)
  2. Состояли/состоите ли вы в субкультуре?(Да/Нет)
  3. Как вы узнали о существовании субкультур?(От своих друзей/Через интернет/Из журналов, фильмов, массовой культуры/Другое)
  4. К какой субкультуре вы принадлежали/принадлежите?(Эмо/Готы/Панки/Рэперы/Рокеры/Металлисты/Другое)
  5. По какой причине вы выбрали именно эту субкультуру?(Она близка мне по духу/Это модно/Мне понравилась идея субкультуры/Я чувствовал себя не таким, как все/Другое)
Пол опрошенных
Мужской Женский
100% 0%
Состоят/состояли в субкультуре
Да Нет
100% 0%
Способ получения информации о существовании субкультур
От своих друзей Через интернет Из журналов, фильмов, массовой культуры Другое
33.3% 33.3% 33.3% 0%
К какой субкультуре принадлежали/принадлежат опрошенные
Рокеры Панки Металлисты Готы
66.7% 33.3% 0% 0%
Причины выбора субкультуры
Она близка мне по духу Это модно Мне понравилась идея субкультуры Я чувствовал себя не таким, как все
66.7% 0% 33.3% 0%

Історія[ред. | ред. код]

Історія важкої музики - це в першу чергу історія «брудного звуку». Те, що сучасну гітарну музику породив рок-н-рол, знають всі, але менш відомо, що приблизно до початку 60-х років переобтяжений звук рок- гітаристами не вживався. Вважалося, що електрогітара повинна звучати як гітара звичайна - просто голосніше, соковитіше і яскравіше. Будь-який фон або спотворення сприймалися як брак при настройці звучання. Потроху, з розвитком гітарної і звукопідсилювальної техніки, гітаристи- новатори стали експериментувати з ручками гучності і частотами своїх інструментів. А це, у свою чергу, спричинило зміну прийомів гри. Акомпануючий склад груп теж став підстроюватися під нове звучання і прийоми, потім гітара поступово вийшла на перший план і з не найпомітнішого акомпануючого інструменту перетворилася на королеву балу, заслоняючи деколи навіть вокаліста. Сам термін, яким часто позначають всю «тяжкість», - метал - прийшов з досить далеких від музики сфер. Вперше в культурному контексті словосполучення heavy metal застосував в романі «Naked Lunch» (1959) легендарний Уїльям Берроуз. Він назвав так жорстку, агресивну, напористу музику (річ у тому, що ще під час Другої Світової на американському солдатському жаргоні heavy metal позначало артилерійську канонаду). В 1968-м хлопці з відомої американської групи Steppen Wolf в пісні «Born to be wild» теж співали «I like... heavy metal thunder» - і хоча в пісні малися на увазі гуркоти грому, подібні стрілянині з гармат, пізніше це стало розцінюватися як маніфест: «люблю, коли хеві метал гримить». А вже після того, як музичний оглядач журналу «Creem» Лестер Бенгз використав у статті словосполучення heavy metal, ця зв'язка остаточно стала позначенням нового музичного напряму. Уточнення «heavy» у результаті відмерло, але суть-то залишилася. Всі музиканти цього стилю і їх прихильники почали називати себе металістами і незабаром утворили власну музичну субкультуру.

Світогляд[ред. | ред. код]

На фестивалі
Ветерани руху

На відміну від, наприклад, готів і панків, ідеологічно неоднорідна. Різні угрупування сповідують націонал-соціалізм, анархізм, sXe, мілітаризм чи є затятими аполітиками. Субкультура не об'єднана навколо спільних релігійних поглядів: різні частини сповідують рідновірство, окультні напрямки, сатанізм, християнство чи узагалі є атеїстами. Не зважаючи на велику кількість анти/релігійної і окультної тематики в текстах колективів, вони, як правило, не носять місіонерського характеру і часом сприймається прихильниками як алегорія.[3][4]

Окремі дослідження стверджують, що інтелектуальний рівень металістів може бути досить високий, а захоплення металом може бути ознакою інтелігентності.[5][6]. Серед тих з прихильників хто узагалі читає книжки популярні твори котрі справили найбільший вплив на філософію окремих жанрів: ЛаВея, Ніцше та різноманітних фантастів і хорорщиків, починаючи від Толкіна з Стокером.

Відомий давній зв'язок металістів з культурою байкерів. Мотоцикли і швидкість свого часу оспівувалися у традиційному хеві та спід-металі як символ сили і незалежності, тому двоколісні доволі поширені серед металістів. У свою чергу вважається що серед байкерів метал та важкий рок є найпопулярнішою музикою.

Металісти асоціюються з вживанням наркотиків та алкоголю[7][3]. «Sweet Leaf»[en] та «Opium» від Black Sabbath і Moonspell відповідно, як і переспів «Drug me» (Dead Kennedys) у виконанні Sepultura — класика демонстрації закликів до того. У той же час окремі субжанри популяризують боротьбу з нарко чи алко залежністю чи принаймні, як-то Metallica у «Master of Puppets», попереджають про її небезпеку.

На відміну від переважної більшості, інших «музичних» субкультур щодо своїх музичних «кумирів», не схильні до «ідолопоклонства» та ідеалізації виконавців металу хоча також присутня культура фан-клубів, придбання символіки і аксесуарів з лого колективів, підтримка на концертах тощо на ознаку поваги до конкретних музикантів. Значною мірою подібний лад склався через те що кордонів між виконавцями, технічним персоналом, видавцями та фанами майже не існує[8], а нововведення в екстремальність музики майже завжди йшли з боку фанів, які брали інструменти в руки, маючи намір обійти своїх наставників, або від відрази до комерціалізації їх улюбленої музики і втручанню корпорацій в справи андерграунду[9].

Зовнішній вигляд[ред. | ред. код]

Їх зовнішній вигляд зухвало агресивний: чорний одяг з великою кількістю металу, зображенням черепів, крові, написом "сатана" на англійській мові. Хоча одяг чистий, охайний. Класичні металісти носять вузькі чорні джинси, заправлені у високі черевики або «козаки», шкіряні куртки з косою блискавкою - "косухи", "косовороти", сережки в лівому вусі, персні із зображенням черепів або інших чорних магічних символів (пентаграма, скелет і т. д.) Але їх зовнішня агресивність і похмурість частіше за все є засобом епатажу навколишніх людей. Ті, яким за 25 років, займаються серйозною роботою, як правило, миролюбні, хоча іноді можуть похуліганити разом з молодшими. В середовищі металістів є справжні знавці і цінителі важкого року. Вони миролюбні, не захоплюються атрибутикою, добре розбираються в музичних напрямах не тільки сучасної, але і класичної музики. Часто металістами є байкери.

Символіка[ред. | ред. код]

Докладніше: Коза (жест)

Найпоширеніший характерний жест металістів, «коза» — піднятий вгору кулак з розтисненими мізинцем і вказівним пальцем, і долонею направленою вперед. Аналогічний жест (Karana mudra) прийнятий в буддійській традиції. Популяризований Роні Діо, який стверджував, що цього жесту його навчила бабуся[10]. Трактується і як старовинний жест для відганяння злих духів, і як сатанинський жест (роги Сатани), і як сучасне позначення букви «u» (аналогічно «жесту Черчилля», — рука стиснута в кулак, розтиснуті тільки середній і вказівний палець, — що позначає букву «V») як скорочення від «unity», себто «єдність» — привітання «брата по крові». З часом жест почав використовуватися й іншими музичними субкультурами.

Серед загальної символіки притаманної конкретним жанрам єдні з найпопулярніших «череп» — треш, «пентаграма» та «перевернутий хрест» — блек, «свастика», «кельтський хрест» та інший, притаманний конкретному регіону арійський символізм — НСБМ та язичницький метал.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. «Highway to hell» (англ.) — Brian Whitaker for The Guardian
  2. Как екстримальный метал приживается в консервативных странах (рос.)
  3. а б Telegraph. Metal's bark is far worse than its bite (англ.)
  4. 11 мифов о тяжелой музыке (рос.)
  5. Telegraph. Heavy metal 'a comfort for the bright child' (англ.)
  6. It's Heavy Mental Music — Sky News (англ.)
  7. Gary Sinclair «Chastising and Romanticising Heavy Metal Subculture: Challenging the Dichotomy with Figurational Sociology»
  8. И.Симоненко «Между молотом и наковальней. Гид по Хард-року и Метал-музыке Украины» (ст.5) — Винница: Нилан: Rockinbooker Publishing, 2015. — 167, [25] с. : фот. — ISBN 978-966-924-116-0 ст.113-114
  9. Michael Moynihan & Didrik Søderlind «Lords of Chaos: The Bloody Rise of the Satanic Metal Underground» — Feral House, 2003. — 405 с. : фот. — ISBN 0-922915-94-6
  10. Лідер Kiss намагається запатентувати «козу». NoizrZine. 18 червня 2017. Процитовано 18 червня 2017.