Спасьонов Василь Володимирович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Спасьонов Василь Володимирович
 Підполковник
Загальна інформація
Народження 8 січня 1975(1975-01-08)
Степанівка, Сумський район, Сумська область, Українська РСР, СРСР
Смерть 2014
Лисичанськ, Луганська область, Україна
Військова служба
Приналежність Україна Україна
Вид ЗС Сухопутні війська
Рід військ  Механізовані війська
Формування
Війни / битви Війна на сході України
Бої за Лисичанськ
Командування
начальник протиповітряної оборони бригади
Нагороди та відзнаки
Орден Богдана Хмельницького III ступеня (Україна)
Медаль «За сумлінну службу» III ст. (Міністерство оборони України)
Медаль «За сумлінну службу» III ст. (Міністерство оборони України)
Нагрудний знак «За досягнення у військовій службі» II ступеня
Нагрудний знак «За досягнення у військовій службі» II ступеня
Нагрудний знак «За взірцевість у військовій службі» ІІІ ступеня
Нагрудний знак «За взірцевість у військовій службі» ІІІ ступеня

Васи́ль Володи́мирович Спасьо́нов (1975-2014) — підполковник Збройних сил України, учасник російсько-української війни.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився Василь Спасьонов у селищі міського типу Степанівка Сумської області.[1] Служив начальником протиповітряної оборони 51-ї механізованої бригади. Разом із іншими бійцями бригади брав участь у відсічі збройній агресії Росії. Зі слів бійців бригади, завжди турбувався про своїх підлеглих, ніколи не ховався за їхніми спинами.[2][3] 23 липня 2014 року добровільно зголосився супроводжувати з десантним підрозділом та підрозділом Національної Гвардії БМП, які йшли за танковим підрозділом та мали завдання почати зачистку Лисичанська від сепаратистів. Колона українських збройних сил увійшла у місто першою, та відірвалась від основних частин збройних сил приблизно на 900 метрів.[2] Уже в межах міста колона збройних сил потрапила під масований обстріл сепаратистів, під час якого Василя Спасьонова було поранено.[3] Бійці бригади спробували прикрити свого командира та вивести його й іншого пораненого — сержанта Нацгвардії — у безпечне місце. Але при переході на безпечнішу позицію загін потрапив під новий обстріл, під час якого Василь Спасьонов був поранений удруге, тепер уже смертельно.[2][3] Під час обстрілу бійці не змогли забрати тіло підполковника, яке було знайдено лише через тиждень після загибелі.[2]

Удома у Василя Спасьонова залишились дружина та син.

Похований Василь Спасьонов на кладовищі у селі Житані Володимир-Волинського району.

Нагороди та відзнаки[ред. | ред. код]

Вшанування пам'яті[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Герої не вмирають! Сумська районна рада. Архів оригіналу за 4 березня 2016. Процитовано 27 серпня 2015.
  2. а б в г Архівована копія. Архів оригіналу за 2 червня 2015. Процитовано 2 червня 2015.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  3. а б в Архівована копія. Архів оригіналу за 3 червня 2015. Процитовано 2 червня 2015.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  4. УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №270/2015 — Офіційне інтернет-представництво Президента України. Офіційне інтернет-представництво Президента України. Архів оригіналу за 4 березня 2016. Процитовано 9 лютого 2016.
  5. Архівована копія. Архів оригіналу за 22 липня 2015. Процитовано 2 червня 2015.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  6. Архівована копія. Архів оригіналу за 5 березня 2016. Процитовано 12 червня 2019.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  7. Архівована копія. Архів оригіналу за 27 травня 2015. Процитовано 2 червня 2015.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  8. Архівована копія. Архів оригіналу за 27 травня 2015. Процитовано 2 червня 2015.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  9. Архівована копія. Архів оригіналу за 27 травня 2015. Процитовано 2 червня 2015.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)

Джерела[ред. | ред. код]