Тамарівка (Одеська область)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
село Тамарівка
Країна  УРСР
Область Одеська область
Район/міськрада Роздільнянський район
Основні дані
Зняте з обліку 1972
Географічні дані
Географічні координати 46°47′ пн. ш. 30°04′ сх. д.H G O
Карта
Тамарівка. Карта розташування: Україна
Тамарівка
Тамарівка
Тамарівка. Карта розташування: Одеська область
Тамарівка
Тамарівка

Тама́рівка (Тамарове) — колишнє село у Роздільнянському районі Одеської області України. Було підпорядковане Кам'янській сільській раді.

Історія[ред. | ред. код]

Дата заснування —1924 рік. Засноване переселенцями з Черкащини. Назване на честь молодшої дочки одного з перших поселенців. Село складалося з однієї вулиці, яка простягалася із заходу на схід на 800 метрів. У центрі яр ділив вулицю навпіл. Село з'єднував кам'яний міст. В одному з селянських будинків функціонував пункт по ліквідації неписьменності[1].

У серпні 1941 року румунська жандармерія і солдати вбили в селі 8 євреїв[2].

У 1947 році хутір ставився до Жовтневого сільської ради, куди входили: село Амвросієве та хутори Бурдовий, Матишівка, Володимирівка, Тамарівка[3].

До 1951 року в селі існував колгосп імені Фрунзе[1]. Після приєднання господарства села до колгоспу в Кам'янці село почало поступово порожніти, селяни переселялися в сусідні села, останній житель покинув Тамарівку в 1967 році.

Дата скасування села — 1972 рік.

Географія[ред. | ред. код]

Було розташоване на південному заході від села Кам'янка Роздільнянського району[4].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б КРАЕВЕД. Открываем историю Одесского края. kraeved.od.ua. Архів оригіналу за 20 лютого 2020. Процитовано 15 липня 2020.
  2. Круглов А., Уманский А., Щупак И. Холокост в Украине: Рейхскомиссариат «Украина», Губернаторство «Транснистрий»: монография.
  3. Українська РСР. Адміністративно-територіальний поділ. 1947 р. (украинский) . Архів оригіналу за 2 лютого 2021. Процитовано 5 березня 2021.
  4. Карты РККА. www.etomesto.ru. Процитовано 4 березня 2021.

Джерела[ред. | ред. код]