Три оповідання Чехова

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Три оповідання Чехова
рос. Три рассказа Чехова
Жанр драма
комедія
Режисер Едуард Бочаров
Мері Анджапарідзе
Ірина Поплавська
Сценарист Едуард Бочаров
Веніамін Дорман
Генріх Оганесян
Мері Анджапарідзе
Григорій Колтунов
У головних
ролях
Олександр Барсов
Клавдія Блохіна
Михайло Яншин
Оператор Жозеф Мартов
Петро Катаєв
Микола Олоновський
Петро Ємельянов
Композитор Микола Будашкін
Борис Чайковський
Юрій Левітін
Художник Марія Фатєєва
Семен Ушаков
Євген Куманьков
Кінокомпанія «Мосфільм»
Кіностудія ім. М. Горького
Тривалість 75 хв.
Країна СРСР СРСР
Рік 1959
IMDb ID 0288843

«Три оповідання Чехова» — радянський кіноальманах спільного виробництва «Мосфільму» і Кіностудії ім. М. Горького за мотивами оповідань А. П. Чехова, приурочений до сторіччя з дня народження письменника. Складається з трьох новел: «Ванька», «Анюта» і «Помста». Дебютні роботи режисерів Мері Анджапарідзе і Ірини Поплавської, одна з перших ролей Євгена Євстигнєєва в кіно. Зйомки проходили з 1959 по 1960 рік.

«Ванька»[ред. | ред. код]

Драма за мотивами оповідання «Ванька» (1886) виробництва Кіностудії ім. М. Горького, творча майстерня Леоніда Лукова. Чорно-білий. 30 хвилин. 1959 рік.

Сюжет[ред. | ред. код]

Селянин приводить онука, сироту Івана Жукова, в місто на заробітки і влаштовує учнем шевця Аляхіна. Швець, його дружина і підмайстри — жорстокі люди, які зневажають «Ваньку», як завжди його кличуть. Ванька живе впроголодь і терпить постійні побої і приниження.

У ніч перед Різдвом домашні йдуть на святкування. Ваньку залишають доглядати за немовлям в колисці, і він сідати за лист дідові, в якому виливає всі свої образи і прикрощі, час від часу провалюючись в сон. Глядачеві показують як сумні сторінки життя, так і рідкісні хвилини радості хлопчика, а також непросту селянську долю діда, прислуговуючого панові.

Закінчивши лист, Ванька замість адреси пише на конверті «На село дідусеві» і бачить останній сон, в якому Дід Мороз доставляє лист дідові, і той, прочитавши його, відправляється в місто за онуком.

У ролях[ред. | ред. код]

Знімальна група[ред. | ред. код]

«Анюта»[ред. | ред. код]

Драма за мотивами оповідання « Анюта» (1886) виробництва студії «Мосфільм». Чорно-білий. 20 хвилин. 1959 рік.

Сюжет[ред. | ред. код]

Дівчина Анюта і студент медичного інституту Степан Клочков ділять номер в дешевому готелі «Лісабон». Вона підробляє вишиванням, він зайнятий навчанням і використовує покірну співмешканку як анатомічну модель.

В номер заглядає сусід-художник і просить «позичити» дівчину, щоб та позувала йому в образі Психеї. Анюта відмовляється, але Клочков вмовляє її. Коли вона, втомлена, повертається від художника, Клочков вирішує почати нове життя і жене її геть. Але, пошкодувавши, дозволяє їй пожити ще недовго.

У ролях[ред. | ред. код]

Знімальна група[ред. | ред. код]

«Помста»[ред. | ред. код]

Комедія за мотивами оповідання «Помста» (1886) виробництва студії «Мосфільм». Кольоровий. 25 хвилин. 1960 рік.

Сюжет[ред. | ред. код]

Лев Савич Турманов, програвши в карти, повертається додому і чує, як за дверима молода дружина кокетує з черговим залицяльником. Ним виявляється його друг Дегтярьов, який домовляється з Поліною Григорівною про те, щоб вона залишила йому записку в мармуровій вазі, що в міському саду, попутно роздаючи її чоловікові образливі прізвиська.

Цього Турманов вже стерпіти не може і задумує помсту: «обіграти його рублів на 200». Знову програвшись, він планує ще більш підступну помсту: він пише анонімний лист купцеві Дулінову з погрозою підірвати його крамницю, якщо той не покладе 200 рублів в ту саму вазу. Купець тут же біжить в поліцію.

У призначений день двоє городових чекають «терориста» в саду, за ними з кущів спостерігає Турманов. Мріючи, він марить про майбутню розправу: як Дегтярьова ловлять на місці злочину, як на шум збігаються їхні дружини і сам Турманов, які «розпізнають» почерк Дегтярьова на записці, і той, не витримавши ганьби, стріляється. Однак розв'язка виходить зовсім несподіваною.

У ролях[ред. | ред. код]

Знімальна група[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]