Психологічна інтервенція: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вилучено вміст Додано вміст
Створено шляхом перекладу сторінки «Psychological intervention»
(Немає відмінностей)

Версія за 18:14, 6 вересня 2019

Психотерапія

У прикладній психології інтервеніція — це дії, що виконуються з метою вживання заходів щодо зміни в людях. Існує широкий спектр стратегій інтервеніцій, які спрямовані на різні типи питань. Найчастіше це означає будь-яку діяльність, яка використовується для модифікації поведінки, емоційного стану чи почуттів. Психологічні інтервеніції мають багато різних застосувань, і найчастіше це використовується для лікування психічних розладів, найчастіше використовучи психотерапію. Кінцевою метою цих втручань є не лише полегшити симптоми, а й націлити першопричину психічних розладів .

Для лікування психічних розладів психологічні інтервенції можуть використовуватися в поєднанні з психотропними ліками. Психіатри зазвичай призначають препарати, щоб управляти симптомами психічних розладів. Психосоціальні інтервеніції надають більший або прямий фокус на соціальне середовище людини у взаємодії з їх психологічним функціонуванням.

Психологічні інтервенції можуть використовуватися також для промоції доброго психічного здоров'я в цілях профілактики психічних розладів. Ці заходи не орієнтовані на лікуванні стану, але призначені для зміцнення здорових емоцій, відносин і звичок. Такі заходи можуть поліпшити якість життя, навіть якщо психічних захворювань немає.[1]

Інтервенції можуть бути різноманітними і можуть бути спеціально розроблені для особистості або групи, які отримують лікування в залежності від їх потреб. Така універсальність додає їм ефективності у вирішенні різного роду ситуацій.[2]

Психотерапія сприяє розвитку відносин між психотерапевтом і людиною, яка страждає від психологічного розладу.

Примітки

  1. Feldman, D. B.; Dreher, D. E. (2012). Can hope be changed in 90 minutes? Testing the efficacy of a single-session goal-pursuit intervention for college students. Journal of Happiness Studies. 13 (4): 745—759. doi:10.1007/s10902-011-9292-4. {{cite journal}}: Проігноровано невідомий параметр |last-author-amp= (довідка)
  2. Domínguez Martínez, T.; Manel Blonqué, J.; Codina, J.; Montoro, M.; Mauri, L.; Barrantes-Vidal, N. (2011). Rationale and state of the art in early detection and intervention in psychosis (PDF). Salud Mental. 34 (4): 341—350. {{cite journal}}: Проігноровано невідомий параметр |last-author-amp= (довідка)