Універсальна множина точок: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вилучено вміст Додано вміст
Створено шляхом перекладу сторінки «Универсальное множество точек»
(Немає відмінностей)

Версія за 06:10, 25 квітня 2022

Розмір універсальних множин точок планарних графів підквадратичний?

Універсальна множина точок порядку n — це безліч S точок евклідової площини з властивістю, що будь-який планарний граф з n вершинами має малюнок із прямими ребрами, в якому всі вершини розташовуються в точках множини S.

Межі розмірів універсальної множини точок

Малюнок графа вкладених трикутників на ґратці. У будь-якому малюнку цього графа принаймні половина трикутників повинна утворювати вкладений ланцюжок, так що знадобиться обмежувальний прямокутник розміром щонайменше n/3 × n/3. Наведене на малюнку подання графа має близьке до цього значення n/3 × n/2

Якщо n не перевищує 10, існує універсальна множина точок, що має рівно n точок, але для всіх n ≥ 15 знадобляться додаткові точки[1].

Деякі автори показали, що підмножина цілої ґратки розміру O(n) × O(n) є універсальною. Зокрема, Фрейсікс, Пах і Поллак[2] показали, що ґратка (2n − 3) × (n − 1) є універсальною, а Шнайдер[3] зменшив до трикутної підмножини ґратки (n − 1) × (n − 1) з n2/2 − O(n) точками. Модифікуючи метод Фрейсікса, Паха і Шнайдера, Бранденбург[4] знайшов вкладення будь-якого планарного графа в трикутну підмножину ґратки, що містить 4n2/9 точок. Універсальна множина точок у вигляді прямокутної ґратки повинна мати розмір щонайменше n/3 × n/3[5], але це виключає можливість існування меншої універсальної множини точок інших типів. Найменші відомі універсальні множини точок не засновані на ґратках, а будуються зі суперсхем[en] (перестановок, що містять усі образи перестановок[en] заданого розміру). Універсальні множини точок, побудовані так, мають розмір n2/4 − O(n)[6].

Фрейсікс, Пах і Поллак[2] довели першу нетривіальну нижню межу розміру універсальної множини точок у вигляді n + Ω(√n), а Кробак і Карлофф[7] показали, що універсальна множина точок має містити щонайменше 1.098n − o(n) точок. Куровскі[8] запропонував навіть сильнішу межу 1.235n − o(n), яка залишається кращою нижньою межею[9].

Закриття проміжку між відомими лінійними межами та квадратичними верхніми межами залишається відкритою проблемою[10].

Спеціальні класи графів

Підкласи планарних графів можуть, у загальному випадку, мати менші універсальні множини (множини точок, які дозволяють малювання всіх графів підкласу з n вершинами з прямими ребрами), ніж повний клас усіх планарних графів, і в багатьох випадках існують універсальні множини точок, що мають рівно n точок. Наприклад, нескладно бачити, що будь-яка множина з n точок у опуклій позиції[en] (які служать вершинами опуклого многокутника), є універсальною для n вершинних зовніпланарних графів, і, зокрема, для дерев. Менш очевидно, що будь-яка множина з n точок у загальному положенні (ніякі три не лежать на одній прямій) залишається універсальною для зовніпланарних графів[11].

Планарні графи, які можна розбити на вкладені цикли, та планарні графи з обмеженою шляховою шириною мають універсальну множину точок майже лінійного розміру[12][6]. Планарні 3-дерева мають універсальні множини точок розміру O(n5/3). Та сама межа існує для паралельно-послідовних графів[13].

Інші стилі малювання

Дугова діаграма

Як і в разі малювання графів із прямими ребрами, універсальні множини точок вивчалися для інших стилів. У більшості випадків існують універсальні множини точок, що мають рівно n точок, і ґрунтуються вони на топологічному книжковому вкладенні, в якому вершини розташовуються на прямій на площині, а ребра малюються як криві, які перетинають цю лінію максимум один раз. Наприклад, будь-яка множина n колінеарних точок є універсальною для дугової діаграми, в якій кожне ребро подано або як одне півколо, або як гладка крива, утворена двома півколами[14].

Можна показати, що за використання подібного розташування будь-яка опукла крива на площині містить підмножину з n точок, що є універсальною для малюнків у вигляді ламаних із максимум одним зламом на ребро[15]. Ця множина містить тільки вершини малюнка, але не точки зламу. Відомі великі множини, які можна використовувати для малюнків за допомогою ламаних, у яких вершини і всі точки зламу є точками множини[16].

Примітки

  1. Cardinal, Hoffmann, Kusters, 2015.
  2. а б de Fraysseix, Pach, Pollack, 1988.
  3. Schnyder, 1990.
  4. Brandenburg, 2008.
  5. Dolev, Leighton, Trickey, 1984; Chrobak, Karloff, 1989; Demaine, O'Rourke, 2002–2012. Слабшу квадратичну межу на розмір ґратки, потрібної для малювання планарного графа, дав до цього Валіант Помилка скрипту: Функції «harvard_core» не існує..
  6. а б Bannister, Cheng, Devanny, Eppstein, 2013.
  7. Chrobak, Karloff, 1989.
  8. Kurowski, 2004.
  9. Мондал (Mondal, 2012) стверджував, що доведення Куровскі хибне, але пізніше (після обговорення з Джином Кардіналом) відкликав своє твердження. Див. Пояснення доведення Куровскі.
  10. Demaine, O'Rourke, 2002–2012; Brandenburg, Eppstein, Goodrich, Kobourov, 2003; Mohar, 2007.
  11. Gritzmann, Mohar, Pach, Pollack, 1991.
  12. Angelini, Di Battista, Kaufmann, Mchedlidze, 2012.
  13. Fulek, Toth, 2013.
  14. Giordano, Liotta, Mchedlidze, Symvonis, 2007.
  15. Everett, Lazard, Liotta, Wismath, 2010.
  16. Dujmović, Evans, Lazard, Lenhart, 2013.

Література