Будинок Щербини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Будинок Щербини — Палац одружень
Будинок Щербини — Сучасний Палац одружень

49°26′29″ пн. ш. 32°04′12″ сх. д. / 49.44139° пн. ш. 32.07000° сх. д. / 49.44139; 32.07000
Країна Україна Україна
Розташування Черкаси
Статус спадщини пам'ятка культурної спадщини України і пам'ятка архітектури місцевого значення України
Інженер Щербина
Дата закінчення спорудження 1892 року
Адреса вул. Небесної Сотні, б.3

Будинок Щербини — Палац одружень. Карта розташування: Україна
Будинок Щербини — Палац одружень
Будинок Щербини — Палац одружень
Будинок Щербини — Палац одружень (Україна)
Мапа

CMNS: Будинок Щербини — Палац одружень у Вікісховищі

Будинок Щерби́ни — будинок у Черкасах, збудований 1892 року черкаським інженером, грабарем-підрядником Щербиною як власна садиба.

З 1907 до 1912 років будинок був зданий в оренду повітовому земському управлінню. Він став одним із найпримітніших у дореволюційному містечку. З 1919 року будинок використовувався різними установами, тут розміщувались офіційні міські організації, партійні та радянські органи. У 1930-их роках в особняку влаштовано Будинок піонерів. Під час німецької окупації у будинку Щербини були розміщені жандармерія та поліція. Після Другої Світової війни у будинку розміщувалися партійні та комсомольські органи, пізніше знову Палац піонерів. З 1970 року у будинку діє міський Палац одружень.

У цегляному двоповерховому особняку раніше був також зимовий сад з фонтаном. Він входив до комплексу садиби зі стайнями та флігелями. Внутрішнє планування будинку було частково змінене. Зовнішні перебудови торкнулися головного (у ньому влаштовані широкі двері) і тильного (до нього прибудована напівкругла об'ємна добудова) фасадів.

У 2010 році почалась реставрація та ремонтні роботи з оновлення будинку. У сквері за будинком у листопаді того ж року було відкрито пам'ятник Василю Симоненку. 2011 року було завершено реставрацію Палацу одружень, для ефектної прикраси додано вечірнє освітлення.

Посилання[ред. | ред. код]