Бургаський тролейбус

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Бургаський тролейбус
Burgas new trolleybus T2.jpg
Тролейбусна система
Країна Болгарія Болгарія
Місто Бургас
Дата відкриття 25 вересня 1989 року
Моделі тролейбусів в експлуатації ЗіУ, Volvo B58, Berna 4GTP
Експлуатуюча організація Бургасбус ЕООД
Сайт компанії http://burgasbus.piczo.com/?cr=5


Бургаський тролейбус (болг. Тролейбуси в Бургас) — діюча в болгарському місті Бургасі тролейбусна система.

Експлуатуючою організацією мережі бургаського тролейбусу є Бургасбус ЕООД.

Тролейбусний рух у місті Бургасі був відкритий 25 вересня 1989 року. Станом на 2010 рік функціонує один маршрут: «Т» Центральная Гара — жк Меден Рудник. Сучасний парк машин нараховує 15 тролейбусів, у тому числі VOLVO B58 — 10 (б/в з Люцерна), Berna 4GTP — 5. Ще в 1990-х роках у Бургасі були у використанні тролейбуси ЗіУ.

Маршрут[ред.ред. код]

Єдина лінія бургаського тролейбуса, що використовується у теперішній час (2-а половина 2000-х років), пролягає від центру (від вокзалу) по бульвару Іван Вазов, вулицею Індустріальною, бульварами Чаталджа і Тодор Грудов, вулицею Повстанською (болг. Въстаническа) до жк (мікрорайону) Меден Рудник.

Також у місті багато невикористовуваної контактної мережі. Зокрема, існують лінії на жк Меден Рудник від існуючого кільця до бульвару Тодор Грудов. Лінія по бульвару Тодор Александров, від вулиці Спортивної (болг. Спортна) до використовуваної лінії по бульвару Чаталджа демонтована в 2010 році. У 2011 році було прокладено нову лінію контактної мережі по вул. Булаір, Цар Петр, Христо Ботєв, бул. Демократії, Сан Стефано. По цій лінії пролягає маршрут Т2 (109) від жк Меден Рудник з кільцевим рухом в центральній частині міста. У зв'язку з будівництвом транспортної розв'язки Бургас-Созополь-Средець на перехресті бульварів Тодора Грудова та Тодора Александрова рух тролейбусів тимчасово призупинено, маршрутний рух виконують автобуси маршрутів 109 та 209.

Джерела і посилання[ред.ред. код]