Вулиця Зіньківська (Полтава)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вулиця Зіньківська
Полтава
Капличка на місці селянського табору під святкування 200-річчя Полтавської битви (колишньої Української автокефальної православної церкви)
Капличка на місці селянського табору під святкування 200-річчя Полтавської битви
(колишньої Української автокефальної православної церкви)
Район Київський
Назва на честь Зіньків
Колишні назви
Зіньківський поштовий шлях, вул. Кременчуцька
Транспорт
Автобуси 4, 5, 9, 14, 33, 38, 46
Тролейбуси 1, 7, 8, 12
Маршрутні таксі 18, 30, 31, 36, 47, 48, 50
Будівлі, пам'ятки, інфраструктура
Навчальні заклади Військовий інститут зв'язку
Зовнішні посилання
У проєкті OpenStreetMap пошук у Nominatim
Мапа
CMNS: Вулиця Зіньківська у Вікісховищі

Вулиця Зіньківська — одна з вулиць Полтави, розташована у Київському районі, пролягає від Київської площі до межі міста. Продовженням слугує траса Полтава—Зіньків—Гадяч.

У XVIIXIX століттях в цій місцевості пролягав чумацький шлях, згодом — торговий тракт. На планах Полтави 1805 і 1877 років та початку ХХ століття позначена як Зіньківський поштовий шлях.

Сьогодні вулиця 3іньківська — транзитна автомагістраль, забудована промисловими підприємствами, спорудами Київської залізничної станції. На відтинку до залізничного переїзду розташовані Полтавський турбомеханічний завод, лікеро-горілчаний завод, новий житловий мікрорайон, забудований 9-поверховими будинками, військове містечко Полтавського військового інституту зв'язку імені Маршала Радянського Союзу К. С. Москаленка. На вулиці збереглася каплиця, споруджена до 200-річчя Полтавської битви — пам'ятка архітектури початку XX століття. За Зіньківським переїздом 3іньківська вулиця переходить у Загородню автотрасу, яка веде в напрямку поля Полтавської битви. З її непарного боку — Полтавський автоагрегатний завод.

У 2009 році на початку вулиці було відкрито автостанцію № 3, звідки відправляються автобуси Зіньківського напрямку. Це дозволило розвантажити вже існуючі автостанції міста. Дещо раніше в приміщенні вже колишнього ПТМЗ відкрито торговельний центр.

Прилучаються вулиці: Решетилівська — Павленківська — Вокзальна — Хлібозаводська — Заячий провулок — Дослідна — Вільямса — Чехова — Яківчанська — ГлібоваВизволення — Революційна — Велика — Селянська — Рибчанська — Партизанська — Української Центральної Ради — Шведська Могила.

Джерела[ред. | ред. код]