Обговорення користувача:Zimorodokan

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ласкаво просимо до україномовної Вікіпедії![ред. код]

Ми раді бачити Вас у нашому спільному відкритому проекті і сподіваємося, що Ви візьмете участь у його подальшій роботі не тільки як читач, але і як дописувач!

Якщо Ви початківець, то радимо переглянути деякі корисні поради:

Якщо після прочитання у Вас залишились запитання або знадобилася допомога спеціальною порадою для перших кроків, то:

У Ваших репліках на сторінках обговорень бажано ставити автоматичний підпис за допомогою чотирьох знаків (~~~~), або за допомогою позначки підпису в вікні редагування. У статтях, написаних або редагованих вами, підпис ніколи не ставиться.

При сумнівах щодо того, що краще зробити, радимо звертатися до Довідки або по пораду до інших дописувачів. Перед створенням нової статті радимо спочатку ґрунтовно ознайомитись з Довідкою та роздивитись, що і як роблять інші дописувачі, можливо, розпитати когось з них.

Якщо у Вас є якісь цікаві вісті, пов'язані з Вікіпедією, Ви можете додати їх до стрічки новин спільноти.

Бажаємо успіхів та якнайбільше творчого задоволення!

P. S. Regardless of your languages skills, you are welcome to create your own User Page, link your UkrWiki user page or other pages of this project to Wikipedia projects in other languages, upload images, correct data, discuss problems, communicate & cooperate with the community. Please, use language templates from Вікіпедія:Вавилон or create your own to describe your language skills.
You can ask for further help at the help desk of the community portal (feel free to use English there if your level of Ukrainian is not sufficient for communication) --AS 13:57, 20 вересня 2009 (UTC)[відповісти]

Статті без джерел[ред. код]

Вітаю! Ваш внесок у Вікіпедію дуже цінний, проте у деяких зі статей, створених вами, не вказано жодних джерел. Пам'ятайте, що матеріал без посилань на авторитетні джерела і який неможливо верифікувати, може бути підданний сумніву та вилучений:

  1. Амбушур

Зауважте, що, можливо, деякі статті вже мають джерела, проте шаблон {{без джерел}} був залишений випадково у статті. У такому випадку достатньо просто вилучити вказаний шаблон зі статті. --DixonDBot (обговорення) 15:17, 15 грудня 2012 (UTC)[відповісти]

Лінза Френеля[ред. код]

Вітаю. У лютому місяці цього року ви додали посилання на дуже цікавий оптичний елемент, що може фокусувати світло. На мою думку, цей елемент більше схожий не на лінзу Френеля, а на так звану зонну пластинку Френеля, які не слід плутати. Справа у тому, що розмір цього оптичного елементу співрозмірний з довжиною електромагнітних хвиль, які він фокусує, тобто тут задіяна хвильова оптика. А лінза Френеля працює у рамках геометричної оптики. У журналі Gizmag, на який ви посилаєтеся, пишуть "act like tiny Fresnel lenses", проте я думаю, що це або помилка, або дуже-дуже образне порівняння, яке стосується скоріше тонкої плоскої форми, а не принципу роботи обох оптичних елементів. У журналі Nature Communications, на який у свою чергу посилається Gizmag, пишуть наступне: "...with capabilities of both amplitude and phase control (Fig. 1b), and thus make our GO flat lens concept fundamentally different from the conventional Fresnel lenses and other flat lenses, which mostly rely on either phase or amplitude modulation solely". Тобто самі автори винаходу стверджують, що їх оптичний елемент не є ні лінзою Френеля, ні зонною пластинкою Френеля.

Я пропоную прибрати це посилання, більше того, я дуже сумніваюся, що існують лінзи Френеля розміром кілька мікрон, бо це вже хвильова оптика. Проте оптичний елемент, який ви згадуєте, дуже цікавий. Інформацію про ньго можна буде додати у статтю про зонні пластинки, коли її напишуть, проте треба чітко вказати на відмінності від звичайних зонних пластинок. Harlequin Mantis 22:23, 2 липня 2016.

== Я знаю, що це не лінза Френеля, проте відповідної сторінки для пласких лінз в українській вікі я не знайшов, а найближчою за темою із знайдених я вважаю саме лінзу Френеля. Є ще один цікавий та свіжіший матеріал http://news.harvard.edu/gazette/story/2016/06/a-thinner-flatter-lens/, https://www.seas.harvard.edu/capasso/2016/06/flat-lens-for-visible-wavelengths/ Якщо ви маєте бажання створити сторінку про пласкі лінзи, то ці посилання будуть там доречніші. --Zimorodokan (обговорення) 18:20, 26 липня 2016 (UTC)[відповісти]