.properties

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Properties
Розширення файлу: .properties
Тип формату: ASCII

.properties — файлове розширення для файлів, які використовуються в основному в технологіях Java для зберігання конфігураційних параметрів програми. Вони також можуть використовуватися для зберігання змінних рядкового типу для локалізації; вони відомі як Property Resource Bundles.

Кожен параметр зберігається парою двох змінних рядкового типу, одна зберігає ім"я параметра (так званий ключ), а інший зберігає значення. Кожен рядок файлу .properties, як правило, зберігаються значення одного параметру. Декілька форматів є допустимими для .properties, в тому числі ключ=значення, ключ = значення, ключ: значення та сам ключ.

.properties файли можуть використовувати знак номера (#) або знак оклику (!) як перший, не порожній символ в рядку для позначення що послідуючий текст це коментарій. Зворотна коса риса використовується для ескейпу. Прикладу .properties файлу наводиться нижче:


! The exclamation mark can also mark text as comments.
website = http://en.wikipedia.org/
language = English
# The backslash below tells the application to continue reading
# the value onto the next line.
message = Welcome to \
     Wikipedia!
# Add spaces to the key
key\ with\ spaces = This is the value that could be looked up with the key "key with spaces".
# Unicode
tab : \u0009


У наведеному вище прикладі, website є ключем, а відповідним йому значенням є http://en.wikipedia.org/. Рядки, які починаються з ! та # денотують коментарії і не мають ніякого ефекту на значення файлу. Ключ message має значення Welcome to Wikipedia! and not Welcome to Wikipedia (Знако оклику розглядається як частина тексту). Зауважимо також, що всі пропуски перед словом Wikipedia видалені.

Кодування в .properties файлу ISO-8859-1, також відоме як Latin-1. Всі не-Latin-1 символи повинні бути введені за допомогою символів Unicode ескейп знаками. По прикладу \uHHHH де HHHH є шіснадцятковий індекс символу в Unicode кодування. Це дозволяє використовувати .properties файл в якості ресурсу для локалізації. А не-Latin-1 текстовий файл може бути трансформований в правильний .properties файлу з використанням native2ascii інструмент, який поставляється з JDK або з використанням інструментів, таких, як prop2po, який керує перетворення з двомовної формату в .properties з ескейп символами.

Посилання[ред.ред. код]

 • en:Unired — текстовий редактор, що дозволяє редагувати файли з кодуванням \uHHHH [1].
 • native2ascii — утиліта командного рядка (поставляється разом з JDK) для конвертувань з/у кодування \uHHHH [2].
 • JLokalize — редактор *.properties [3].
 • Утиліти «prop2po» та «po2prop», що входять до інструментарію en:Translate Toolkit.
 • MultiProperties — It is an Eclipse plugin for editing multiple key-value based files with similar content. This kind of file format can be Properties for example in Java programming language, which is frequently used for backing a ResourceBundle.
 • Bracket Properties — a refresh of the Properties concept while keeping the ubiquitous .properties file format intact.
 • DOKSoft Properties Editor — useful utility to view and to edit properties files in a whole project.
 • DOKSoft Properties Editor Eclipse plugin — i18n tool for installing into Eclipse IDE.
 • Message Editor — it manages i18n for Java application. It generates XML property files. It includes two stylesheets for .properties and .xml property generation at compile time (Ant based.)