QGIS

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

QGIS (раніше відомий як "Quantum GIS") — вільна кросплатформова геоінформаційна система (ГІС).

Функціональність[ред.ред. код]

GIS QGIS дозволяє користувачам створювати карти з безліччю шарів, використовуючи різні картографічні проекції. Карти можуть бути зібрані в різні формати і використовуватися для різних цілей.В системі QGIS карти можуть складатися з растрових або векторних шарів. Типовими для такого роду програмного забезпечення, векторні дані зберігаються як точка, лінія, полігон. Різні види растрових зображень підтримуються і програмне забезпечення може виконувати геоприв'язання зображень.

Розширені Функції[ред.ред. код]

QGIS забезпечує інтеграцію з іншими відкритими ГІС-пакетах, в тому числі PostGIS, GRASS і MapServer, щоб дати користувачам широкі функціональні можливості. Плагіни, написані на Python, C++, розширюють можливості QGIS. Є плагіни для геокодування за допомогою Google Геокодування API, виконання геообробки (fTools) схожими на стандартні інструменти ArcGIS, інтерфейс з PostgreSQL/PostGIS, SpatiaLite і MySQL баз даних, і використовування Mapnik як карту візуалізації.

Розвиток[ред.ред. код]

Гарі Шерман почав розробку Quantum GIS на початку 2002 року, і це стало інкубатором проекту Open Source Geospatial Foundation в 2007 році. Версія 1.0 була випущена в січні 2009 року. QGIS широко використовує бібліотеки Qt. QGIS дозволяє інтеграцію плагінів, використовуючи або C + + або Python. На додаток до Qt, необхідні залежності QGIS включають GEOS і SQLite. GDAL, GRASS GIS, PostGIS і PostgreSQL також рекомендується, так як вони забезпечують доступ до додаткових форматів даних. QGIS працює під управлінням різних операційних систем, включаючи Mac OS X, Linux, UNIX та Windows. Для користувачів Mac, перевага QGIS над GRASS GIS у тому, що вона не вимагає віконної системи X11 для того, щоб переміщатися, а сам інтерфейс набагато чистіше і швидше. QGIS може також використовуватися в якості графічного інтерфейсу користувача у GRASS. QGIS має невеликий розмір файлу порівняно з комерційними ГІС і вимагає менше пам'яті і потужності процесора; отже, його можна використовувати на старих комп'ютерах або паралельно з іншими додатками, де потужності процесора можуть бути обмежені. QGIS веде активна група добровольців-розробників, які регулярно випускає оновлення та виправлення. Станом на 2012 рік, розробники перевели в QGIS 48 мов і цей додаток використовується на міжнародному рівні в академічному або професійному середовищі.

Ліцензування[ред.ред. код]

Як вільне програмне забезпечення відповідно відповідно до ліцензії GNU GPL, QGIS можуть бути вільно змінені для виконання різних або більш спеціалізованих завдань. Є два приклади: QGIS Браузер і QGIS серверних додатків, які використовують один і той же код для доступу до даних і візуалізації, але представляють різні інтерфейси. Також є безліч плагінів, що розширюють базову функціональність програмного забезпечення.

Формати даних[ред.ред. код]

QGIS дозволяє використання DXF, шейп файли,покриття і персональні бази геоданих. MapInfo, PostGIS і ряд інших форматів підтримуються в QGIS. Веб-сервіси, в тому числі Web Map Service та Web Feature Service, також підтримуються, щоб дозволити використання даних із зовнішніх джерел.

Ухвалення[ред.ред. код]

Ряд державних і приватних організацій взяли QGIS. Серед інших, це програмне забезпечення є в Австрійському штаті Форарльберг,і в Швейцарії, в Кантоні Золотурн.

Посилання[ред.ред. код]

QGIS Web site
The QGIS Podcast
QGIS - Map Showcase (Flickr)
QGIS - Screenshots (Flickr)
Официальный сайт
The QGIS Podcast