Жозе Бове

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Жозе Бове
фр. José Bové
Народився 11 червня 1953(1953-06-11)[1][2] (70 років)
Таланс
Країна  Франція
Діяльність фермер, політик, профспілковий діяч, захисник довкілля
Alma mater St Charles school in Athis-Monsd і Університет Бордо III
Знання мов французька[3][4][5]
Членство Confédération paysanned
Посада Депутат Європейського парламенту[6] і Депутат Європейського парламенту[6]
Партія Європейська партія зелених
Конфесія християнство
У шлюбі з Alice Monierd
Діти Marie Bovéd
IMDb ID 1154750
Сайт jose-bove.eu

Жозе Бове (фр. José Bové; нар. 11 червня 1953(19530611), справжнє ім'я Жозеф Бове (фр. Joseph Bové), народився в Талансі, Жиронда) — французький фермер і громадський діяч, прихильник альтерглобалізму, синдикаліст, активіст профспілки сільськогосподарських робітників Франції.

З 2009 року — депутат Європарламенту.

Біографія[ред. | ред. код]

У 1968 році вигнаний з коледжу «за атеїзм»: подав твір, що виправдує застосування наркотиків. Політична активність почалася в п'ятнадцятирічному віці, коли вперше заарештований за участь у демонстрації. У 17 років організував кампанію проти заборони антивоєнного фільму. В 1973 році під час однієї з протестних акцій зустрівся з Бернаром Ламбером і разом з групою однодумців влаштувався в покинутому селі Монтредон. Там вони отримали землю завдяки сприянню президента Ф. Міттерана, якого вони разом з іншими лівими підтримували на президентських виборах. На кооперативній фермі стали розводити овець (понад 620 голів), виготовляти сир. Дружина Бове стала головою місцевої профспілки сільгоспробітників. У 1995 році в рядах гринпісівців брав участь в акції проти ядерних випробувань Франції на атолі Муророа. На невеликих човнах протестувальники вийшли в море, намагаючись перекрити шлях французьким військовим кораблям, що призвело до сутичок. У 1998 Бове знищив посіви трансгенної кукурудзи, за що був заарештований на 8 місяців.

Знаменитим стала його участь в акції проти будівництва «Макдоналдса». Коли мирний протест не дав результату, 200 осіб на чолі з Жозе Бове розібрали незавершену будівлю, сам він таранив будівлю на своєму бульдозері. За це Бове було заарештовано, і під час арешту він зумів виступити перед журналістами. На його захист підняли голос різні партії, у тому числі й впливові у Франції соціалісти. Бове після недовгого ув'язнення випустили на свободу. Він вже став широко відомим не тільки у Франції, але й у США та інших країнах. У 2000 році разом з двомастами селянами прибув до Давоса, куди був запрошений. Проте поліція розігнала селян, вдавшись до попереджувальної стрільби.

Учасник президентських виборів у Франції 2007 року, отримав 1,32 % голосів.

Погляди[ред. | ред. код]

У своїх промовах Бове посилається на Кропоткіна, Бакуніна, Генрі Торо, навіть Нестора Махно. Займає антимонопольну і антиамериканську позицію, прихильник громадянського опору.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Babelio — 2007.
  2. Munzinger Personen
  3. Bibliothèque nationale de France BNF: платформа відкритих даних — 2011.
  4. Czech National Authority Database
  5. CONOR.Sl
  6. а б http://www.europarl.europa.eu/meps/en/96744

Посилання[ред. | ред. код]