Глюкагонома: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
м Andrux перейменував сторінку з Глюкоганома на Глюкагонома
Рядок 1: Рядок 1:
Глюкагонома (А-клітинна пухлина, пухлина Маллісона) — це гормонально-активна пухлина, що походить з А-клітин підшлункової залози та продукує [[глюкагон]]. Глюкагонома рідкісна пухлин, що діагностується у 1 на 20 млн населення на рік. Глюкагонома виникає переважно у жінок молодго віку. В 50-70% випадків глюкагонома є злоякісним новоутворенням та може характеризуватись локорегіонарних метастазів в лімфатичні вузли, наявністю віддалених метастазів у печінку, хребці.
Глюкагонома (альфа-клітинна пухлина, пухлина Маллісона) — це гормонально-активна пухлина, що походить з А-клітин підшлункової залози та продукує [[глюкагон]]. Глюкагонома рідкісна пухлин, що діагностується у 1 на 20 млн населення на рік. Глюкагонома виникає переважно у жінок молодго віку. В 50-70% випадків глюкагонома є злоякісним новоутворенням та може характеризуватись локорегіонарних метастазів в лімфатичні вузли, наявністю віддалених метастазів у печінку, хребці.


== Клінічна картина ==
== Клінічна картина ==
Глюкагонома призводить до розвитку екзематозного дерматиту, цукрового діабету, тромбозу глибоких вен, діареї.
Глюкагонома призводить до розвитку некролітичної мігруючої еритеми, цукрового діабету, тромбозу глибоких вен, діареї.
Екзематозний дерматит діагностується у 50-70% випадків та характеризується появою одиничної папули, потім везікули з подальшим утворенням ерозії шкіри, що покриті лусочками. Даний процес проходить циклічно протягом 7-14 днів.
[[Некролітична мігруюча еритема]] діагностується у 50-70% випадків та характеризується появою одиничної папули, потім везікули з подальшим утворенням ерозії шкіри, що покриті лусочками. Даний процес проходить циклічно протягом 7-14 днів.
Гіперглікемія при цукровому діабеті внаслідок глюкагоми має середній ступінь тяжкості та не корелює з рівнем гіперглюкагонемії.
Гіперглікемія при цукровому діабеті внаслідок глюкагоми має середній ступінь тяжкості та не корелює з рівнем гіперглюкагонемії.
Тромбоз глибоких вен може призводити до ТЕЛА.
Тромбоз глибоких вен може призводити до ТЕЛА.

Версія за 09:08, 26 жовтня 2014

Глюкагонома (альфа-клітинна пухлина, пухлина Маллісона) — це гормонально-активна пухлина, що походить з А-клітин підшлункової залози та продукує глюкагон. Глюкагонома рідкісна пухлин, що діагностується у 1 на 20 млн населення на рік. Глюкагонома виникає переважно у жінок молодго віку. В 50-70% випадків глюкагонома є злоякісним новоутворенням та може характеризуватись локорегіонарних метастазів в лімфатичні вузли, наявністю віддалених метастазів у печінку, хребці.

Клінічна картина

Глюкагонома призводить до розвитку некролітичної мігруючої еритеми, цукрового діабету, тромбозу глибоких вен, діареї. Некролітична мігруюча еритема діагностується у 50-70% випадків та характеризується появою одиничної папули, потім везікули з подальшим утворенням ерозії шкіри, що покриті лусочками. Даний процес проходить циклічно протягом 7-14 днів. Гіперглікемія при цукровому діабеті внаслідок глюкагоми має середній ступінь тяжкості та не корелює з рівнем гіперглюкагонемії. Тромбоз глибоких вен може призводити до ТЕЛА. Діарея виникає у 10-20% пацієнтів внаслідок зниженя всмоктування і підвищення секреції кишечника.

Діагностика

Визначення рівня глюкагона, хромограніна А плазми крові. Виконання УЗД та КТ органів черевної порожнини.

Лікування

При глюкагономі показано оперативне лікування, обсяг операції — резекція підшлункової залози.

Прогноз

Переважно несприятливий внаслідок при наявності віддалених метастазів.

Посилання