Головна сторінка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ласкаво просимо до Вікіпедії,

вільної енциклопедії, яку може редагувати кожен.

Українська Вікіпедія заснована 30 січня 2004 року.

понеділок, 23 листопада 2020 року

1 056 623 статті українською

124 801 зареєстрований дописувач

3043 з них активні останнього місяця

Вибрана стаття

Neptune.jpg

Непту́н — планета Сонячної системи, восьма за віддаленістю від Сонця. Вона четверта за розміром у Сонячній системі, третя за масою і належить до планет-гігантів. Її орбіта перетинається з орбітою Плутона в деяких місцях. Також орбіту Нептуна перетинає комета Галлея. Маса Нептуна у 17,2 раза, а діаметр екватора у 3,9 раза більший за земний. Планета названа на честь римського бога морів. Його астрономічний символ Neptune symbol.svg — стилізована версія тризубця Нептуна.

Нептун було відкрито 23 вересня 1846 року, і він став першою планетою, виявленою завдяки математичним розрахункам. Припущення про наявність планети були пов'язані з непередбаченими змінами в орбіті Урана, гравітаційні сили якої могли призвести до появи цих відхилень...

«Гра» (англ. The Game) — американський трилер режисера Девіда Фінчера, знятий за сценарієм Джона Бранкато та Майкла Ферріса. Хоча спочатку фільм мав би бути наступною роботою Фінчера після стрічки «Чужий 3», через залученність до зйомок трилеру «Сім», його відзняли тільки в 1997 році. У вересні того ж року він вийшов у прокат та зібрав близько 109 мільйонів доларів, що, хоч і покрило витрати (70 мільйонів доларів), проте вважалося слабким результатом. У центрі сюжету історія дуже багатого банкіра Ніколаса Ван Ортона, якого переслідують тяжкі спогади минулого. Його життя позбавлене емоцій. На пропозицію свого брата Конрада він вирішує зіграти специфічну гру. У подальшому ця гра кардинально змінить долю головного героя, перетворивши його життя на суцільний хаос та поставивши під загрозу все, що він має. Головні ролі у фільмі виконали Майкл Дуглас, Шон Пенн та Дебора Кара Ангер.

Хоча спочатку фільм серед критиків був сприйнятий двояко, у подальшому про нього стали відгукуватися значно тепліше. Головними темами фільму є самотність, переродження, задаються питання щодо природи реальності та можливостей маніпулювання нею, контролю людини над своїм життям та контролю над людиною. Деякі критики вважають, що якби фільм вийшов на 20 років пізніше, він би був прийнятий набагато краще, тому що все те, що зображено у «Грі» — втрата контролю, фейки та обман, агресивний вплив компаній (особливо в інтернеті) на вибір особи, неоднозначність, яка довкола і з якою потрібно жити — все це більш актуальне для теперішнього часу, ніж для 1997. У художньому плані Фінчер надихнувся низкою інших творів (параноїдальні трилери та серіали 60-х і 70-х, роботи Гічкока, Дікенса та Кафки), біблійськими мотивами та елементами, характерними для комп'ютерних ігор.

Вибраний список

Будівля Львівської обласної державної адміністрації Список очільників виконавчої влади Львівської області України містить у собі осіб, які отримали призначення посади голови Львівської обласної державної адміністрації, тимчасових виконувачів обов'язків голів ОДА, голів обласного виконавчого комітету демократичного періоду України, осіб короткотривалого інституту представників Президента України у Львівській області.

Посада виконавчого очільника під час існування Української РСР мала назву голови Львівського облвиконкому. З набуттям незалежності України посада називалась представник Президента України у Львівській області та голова Львівського облвиконкому. Вже після прийняття Конституції України у статтях 118, 119 затверджено посаду голови обласної державної адміністрації...

Поточні події

Пандемія COVID-19 у світі / в Україні • Війна на сході України • Протести у США[en] • Протести у Вірменії
Екіпаж SpaceX Crew-1
  • Помер предстоятель Сербської православної церкви патріарх Іриней (20 листопада)
  • Конгрес Перу проголосував за імпічмент[en] президента країни Мартіна Віскарри через отримання хабарів у великих розмірах в обмін на держконтракти. З 17 листопада в. о. президента обраний Франсіско Саґасті (17 листопада)
  • Здійснено запуск до МКС корабля SpaceX Crew-1 із чотирма астронавтами, які перебуватимуть на МКС 6 місяців. Це перший політ екіпажу комерційної програми перевезення астронавтів після закінчення пілотованої тестової місії DM-2 (16 листопада)
  • У другому турі Президентських виборів у Молдові прозахідна Мая Санду перемогла чинного президента Ігоря Додона (15 листопада)

23 листопада в історії

Поштова скринька вікторіанських часів. Бакстон, Дербішир, Англія

Народилися

Антін Кравс (1919)

Померли

Микола Бажан у 1920-х
Обсерваторія Вільяма Кемпбелла у Броварах
Мокомокаї
Жан-Батист Пуен дю Сабль

Вікіпедія є проєктом — неприбуткової організації, яка опікується низкою інших проєктів

є регіональним відділенням Фонду Вікімедіа