Головна сторінка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ласкаво просимо до Вікіпедії,

вільної енциклопедії, яку може редагувати кожен.

Українська Вікіпедія заснована 30 січня 2004 року.

неділя, 3 липня 2022 року

1 164 436 статей українською

147 906 зареєстрованих дописувачів

3169 з них активні останнього місяця

Вибрана стаття

Богомол звичайний, його оотека та самиця Deroplatys desiccata (з книги Ротшільд «Комахи», 1878) Богомоли, або богомолоподібні, (Mantodea) — ряд комах надряду тарганоподібні з неповним перетворенням. Мають характерний вигляд: у спокійному стані тримають передні ноги зігнутими й спрямованими вперед, наче моляться, звідки й походить їхня назва. Забарвленням та формою тіла богомоли нагадують частини рослин. Усі богомоли є хижаками, які зазвичай полюють із засідки на дрібних комах та павукоподібних, хоча великі види можуть їсти й дрібних хребетних. Відомо близько 2400 видів богомолів від дрібних до великого розміру комах із видовженим тілом, які переважно поширені в зонах тропічного та субтропічного клімату по всій Землі, окремі види живуть у помірній зоні.

Людина здавна спостерігала за богомолами та надавала їм сакрального значення. У культурі богомоли відомі статевим канібалізмом, тому часто є символом сильної та агресивної жінки. Незвичайний зовнішній вигляд богомолів цінується любителями, які тримають їх як домашніх улюбленців, а також сприяє зображенню цих тварин у мистецтві, на марках, монетах тощо.

Гравці випробовують гру Midnight Club: Los Angeles на GamesCom у 2009 році Midnight Club: Los Angeles (укр. Опівнічний клуб: Лос-Анджелес) — відеогра в жанрі аркадних авто та мотоперегонів, розроблена студією «Rockstar San Diego» та видана компанією «Rockstar Games» для гральних консолей Xbox 360 та PlayStation 3 у жовтні 2008 року. Версія для PlayStation Portable названа як Midnight Club: L.A. Remix. У 2009 році вийшло розширене видання під назвою Midnight Club: Los Angeles Complete Edition. Четверта та остання частина серії «Midnight Club». Як і попередні частини серії, Midnight Club: Los Angeles базується на вуличних перегонах. Дія гри відбувається в місті Лос-Анджелес зі свободою пересування. Гравцю доступні різні офіційні марки автомобілів та мотоциклів, які можна тюнінгувати та стайлінгувати. Онлайн-режим підтримує одночасно до 16 гравців. У порівнянні з попередніми іграми серії, погоні з поліцією покращили: у разі порушення правил дорожнього руху за гравцем можуть погнатися будь-якої миті, а під час затримання виписати штраф. Автосимулятор розроблений на рушії Rockstar Advanced Game Engine (RAGE), завдяки якому значно покращена графіка та фізична модель, а використання нових технології та можливостей дозволили розвинути ідеї, закладені в попередній частині серії. Відеоігрова преса позитивно оцінила Midnight Club: Los Angeles. Оглядачі хвалили її за якісну графіку, реалістичну музику, деталізований світ, різноманітні онлайн-можливості та заїзди в перегонах. Однак, критикували за надмірну складність, сюжетні діалоги та малу кількість нововведень.

Вибране зображення

Dülmen, Kreuzkapelle, Treppe zur Empore -- 2021 -- 7409.jpg
Сходи до галереї каплиці Святого Хреста (Кройцкапелле) в Дюльмені, Північний Рейн-Вестфалія, Німеччина.

Вибраний список

Альбом «Bleach» Список пісень гурту Nirvana містить близько ста композицій, які було видано на офіційних студійних альбомах, концертних альбомах, збірках або DVD. За часів свого існування з 1989 по 1993 роки сіетлський рок-гурт Nirvana випустив три студійних альбоми Bleach (1989), Nevermind (1991) та In Utero (1993), а також дві збірки Hormoaning та Incesticide (1992). Одразу після смерті фронтмена Курта Кобейна в 1994 році гурт видав концертний альбом Unplugged in New York, який містив акустичні версії власних пісень та декілька кавер-версій. Серед подальших платівок Nirvana виділяється великий бокс-сет With The Lights Out, що вийшов в 2004 році та містив багато невиданих раніше пісень й демоверсій.

Поточні події

COVID-19 у світі / в Україні • Російсько-українська війна (широке вторгнення: битва за Донбас)
Shopping center in Kremenchuk after Russian shelling, 2022-06-27 (01).jpg

3 липня в історії

Монограма Гуго Капета

Народилися

Франц Кафка (1923)

Померли

Теодор Герцль (між 1897 і 1904)
Джим Моррісон (1969)
Герб села Антопіль
Лізіантус чорніючий, або Квітка смерті
Патомський кратер

Вікіпедія є проєктом — неприбуткової організації, яка опікується низкою інших проєктів

є регіональним відділенням Фонду Вікімедіа