Головна сторінка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ласкаво просимо до Вікіпедії,

вільної енциклопедії, яку може редагувати кожен.

Українська Вікіпедія заснована 30 січня 2004 року.

неділя, 20 червня 2021 року

1 097 240 статей українською

133 742 зареєстровані дописувачі

3014 з них активні останнього місяця

Вибрана стаття

Кімі Ряйкконен у 2019 році Кі́мі Ма́тіас Ря́йкконен (також Ра́йкконен; фін. Kimi-Matias Räikkönen, МФА[ˈkimi ˈmɑtiɑs ˈræikːønen]; 17 жовтня 1979, Еспоо) — фінський автогонщик, чемпіон світу з автоперегонів у класі Формула-1 2007 року і двічі віцечемпіон світу (у 2003 та 2005 роках). Відомий під псевдонімами Айсмен (англ. Iceman) та Король Спа (англ. The King of Spa). У сезонах 2007—2009 та 2014—2018 років виступав за команду «Феррарі». Наприкінці 2018 року перейшов у команду «Заубер», перейменовану перед початком сезону 2019 року в «Альфа-Ромео».

З 2009 року брав активну участь у ралійних перегонах: на Ралі Фінляндії дебютував у чемпіонаті світу з ралі (WRC). У 2011 році заснував власну ралійну команду, «Ice 1 Racing». Також Ряйкконен брав участь у перегонах NASCAR, дебютувавши в команді «Kyle Busch Motorsports» у серії «Camping World Truck Series».

Журнал Forbes поставив Ряйкконена на 26 позицію у списку найбільш високооплачуваних знаменитостей та на 5 місце в списку найбільш високооплачуваних спортсменів 2008 року і піднявся на 2-ге у 2009 році.

Брати Манакі Янакі, чи Іонанніс (18 травня 1878—1954, Салоніки, Греція) та Мілтон, також Мільтіад (9 вересня 1882 — 5 березня 1964, Битола, Югославія) Манакі (нар. Авделла[en], нині Греція) — піонери фотографії та кінематографу на Балканах. Походили з арумунської родини, що мешкала на території сучасної Греції. Значну частину життя працювали в місті Битола, де мали приватні фотоательє та кінотеатр. Після 1939 року вони роз'їхалися — Мілтон лишився в Битолі, а Янакі перебрався до Салонік. Їхня фото- та кінохроніка стала першою, що висвітлила політичні події та побут народів Балкан і є важливим етнографічним матеріалом. Праці братів Манакі цінували при румунському, османському та югославському монархічних дворах. На честь братів Манакі з 1979 року в Битолі відбувається міжнародний кінофестиваль. За їх творчу спадщину та культурну приналежність сперечаються декілька балканських країн.

Вибране зображення

Mermaid Parade (61042).jpg
Чоловік у масці морської істоти та парасолькою на «Параді Русалок»[en] на Коні-Айленді в Нью-Йорку.

Вибраний список

Проєкт Харківської громадської бібліотеки зроблений архітектором Олексієм Бекетовим. Правління Харківської громадської бібліотеки сформували на своєму першому засіданні 7 жовтня 1885 року. Правління існувало до його розпуску 1918 року. Склад Правління обирався на чергових зборах бібліотеки. Спочатку обиралося вісім членів правління строком на один рік, додатково обирали шість кандидатів у члени правління, для заміни членів правління, що вибули. 9 грудня 1890 за пропозицією Василя Касперова, підтриманою зборами бібліотеки, кількість членів правління збільшили до дванадцяти осіб. Їх стали обирати строком до трьох років з обов'язковим щорічним переобранням третини правління. Також, до правління входили неодмінні (постійні) члени правління. Ці посади заздалегідь зарезервовані для ректора університету, директорів Ветеринарного та Технологічного інститутів, ректора Духовної семінарії, директорів класичних гімназій та реального училища. На екстрених зборах бібліотеки від 11 квітня 1899 року, серед іншого, вирішено ввести ще одного неодмінного члена правління, на цей раз від міського громадського правління. Цю посаду від 1900 року обіймав Сергій Раєвський. На зборах бібліотеки обирали голову правління, його товаришів (заступників) та секретарів. Останні займалися веденням протоколів правління і могли не бути його членами.

Поточні події

Пандемія COVID-19 у світі / в Україні • Війна на сході України • Чемпіонат Європи з футболу 2020
Ібрагім Райсі, новий Президент Ірану

20 червня в історії

Сьогодні Всесвітній день біженців
Паризький народ вступає до палацу Тюїльрі 20 червня 1792 (Jan Bulthuis/Johannes Allart, близько 1800 р.)
Телеграф Морзе

Народилися

Померли

30 травня — день Києва у 2021 році
Вигляд Андріївського узвозу з боку Подолу
Оранта Софійського собору
Мурал «Берегиня» (провулок Шевченко, 1) авторства Mata Ruda (США)

Вікіпедія є проєктом — неприбуткової організації, яка опікується низкою інших проєктів

є регіональним відділенням Фонду Вікімедіа