Головна сторінка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ласкаво просимо до Вікіпедії,

вільної енциклопедії, яку може редагувати кожен.

Українська Вікіпедія заснована 30 січня 2004 року.

п'ятниця, 14 травня 2021 року

1 091 910 статей українською

132 477 зареєстрованих дописувачів

3460 з них активні останнього місяця

Вибрана стаття

«Гра» (англ. The Game) — американський трилер режисера Девіда Фінчера, знятий за сценарієм Джона Бранкато та Майкла Ферріса. Хоча спочатку фільм мав би стати наступною роботою Фінчера після стрічки «Чужий 3», через залученість режисера до знімань трилеру «Сім» його відзняли тільки 1997 року. У вересні того ж року він вийшов у прокат та зібрав близько 109 мільйонів доларів — ці гроші покрили витрати (70 мільйонів доларів), проте не виправдали касових сподівань продюсерів. У центрі сюжету історія дуже багатого банкіра Ніколаса Ван Ортона, якого переслідують тяжкі спогади минулого. Його життя позбавлене емоцій. На пропозицію свого брата Конрада, він вирішує зіграти у специфічну гру. Надалі вона кардинально змінить долю головного героя, перетворивши його життя на суцільний хаос та поставивши під загрозу все, що він має. Головні ролі у фільмі виконали Майкл Дуглас, Шон Пенн та Дебора Кара Ангер. Хоча спочатку фільм критики сприйняли двоїсто, надалі про нього стали відгукуватися значно тепліше. Режисер та сценаристи підіймають питання природи реальності та можливостей маніпулювання нею, контролю людини над своїм життям та контролю над людиною, у стрічці звучать теми самотності та переродження. Деякі критики вважають, що якби фільм вийшов на 20 років пізніше, його прийняли б набагато краще, тому що все те, що зображено у «Грі» — втрата контролю, фейки та обман, агресивний вплив компаній (особливо в інтернеті) на вибір особи, неоднозначність, яка довкола і з якою потрібно жити — все це більш актуальне для теперішнього часу, ніж для 1997. У художньому плані Фінчер надихнувся низкою інших творів: параноїдальними трилерами та серіалами 60-х і 70-х, роботами Гічкока, Дікенса та Кафки, біблейськими мотивами.

Вид на церкву Різдва Пресвятої Богородиці з боку центра Глухова Церква Різдва Пресвятої Богородиці — втрачена пам'ятка мурованої культової архітектури кінця XVIII століття, що знаходилась в історичному районі міста Глухова Веригіне на розі сучасних вулиць Веригінської та Матросова. Поряд із західного боку розташовувалась триярусна дзвіниця зведена 1803 року. Обидві споруди зруйновані за часів радянської боротьби з релігією в середині 1930-х років.

Храмове свято — це одне з дванадесятих свят: Різдво Пресвятої Богородиці або Мала Пречиста на честь Богородиці Діви Марії, матері Ісуса Христа (8 вересня за старим стилем або 21 вересня за новим).

Вибране зображення

Pato aguja africano (Anhinga rufa), parque nacional de Chobe, Botsuana, 2018-07-28, DD 46.jpg
Змієшийка африканська (Anhinga rufa), яка шукає рибу в річці Квандо, Національний парк Чобе, Ботсвана.

Вибраний список

Львів на Каталанському атласі 1375 року Список футболістів, які виходили на поле в офіційних іграх олімпійської збірної СРСР і ці матчі не входять до реєстру національної команди. Команда була створена після заборони брати участь у відбірковому турнірі на Олімпіаду-1960 учасникам чемпіонату світу. Олімпійська збірна виступала в семи відбіркових турнірах (1960, 1964, 1972, 1976, 1984, 1988, 1992) і двох Олімпіадах (1980 і 1988). Не йдуть в залік ігри на Олімпіадах, коли на ній виступала перша збірна. Всього в 53 іграх олімпійської збірної її кольори захищали 194 спортсмена з 25 клубів.

Поточні події

Пандемія COVID-19 у світі / в Україні • Війна на сході України
Астронавти НАСА Майкл Гопкінс, Віктор Гловер, Ногуті Соїті та Шеннон Вокер після приводнення у Мексиканській затоці. 2 травня 2021

14 травня в історії

Сьогодні День незалежності Ізраїлю
Давид Бен-Гуріон проголошує в Тель-Авіві Декларацію Незалежності Ізраїлю 14 травня 1948

Народилися

Данте Аліг'єрі у вигнанні. Domenico Petarlini (?), близько 1860
Василь Стефаник

Померли

Грушевського, 9-а
  • «Будинок-монстр» у Києві пов'язаний із п'ятьма президентами України. Один хотів його збудувати, другий позбавив першого такої можливості, третій намагався повернути права на нього першому, четвертий хоча й має у будинку помешкання, але боїться туди приїхати, а п'ятий влаштував там бучне святкування з порушенням карантинних обмежень.
Rosamonte
Phobetron pithecium

Вікіпедія є проєктом — неприбуткової організації, яка опікується низкою інших проєктів

є регіональним відділенням Фонду Вікімедіа