Головна сторінка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ласкаво просимо до Вікіпедії,

вільної енциклопедії, яку може редагувати кожен.

Українська Вікіпедія заснована 30 січня 2004 року.

середа, 2 грудня 2020 року

1 058 533 статті українською

125 139 зареєстрованих дописувачів

3154 з них активні останнього місяця

Вибрана стаття

Neptune.jpg

Непту́н — планета Сонячної системи, восьма за віддаленістю від Сонця. Вона четверта за розміром у Сонячній системі, третя за масою і належить до планет-гігантів. Її орбіта перетинається з орбітою Плутона в деяких місцях. Також орбіту Нептуна перетинає комета Галлея. Маса Нептуна у 17,2 раза, а діаметр екватора у 3,9 раза більший за земний. Планета названа на честь римського бога морів. Його астрономічний символ Neptune symbol.svg — стилізована версія тризубця Нептуна.

Нептун було відкрито 23 вересня 1846 року, і він став першою планетою, виявленою завдяки математичним розрахункам. Припущення про наявність планети були пов'язані з непередбаченими змінами в орбіті Урана, гравітаційні сили якої могли призвести до появи цих відхилень...

Кліматична мапа України (1980—2016)

Церква Різдва Пресвятої Богородиці — пам'ятка мурованої культової архітектури першої половини XIX ст., що існувала у Слоуті (нині — Глухівського району на Сумщині). Зруйнована в середині 1930-х років. Нову церкву збудовано в 1996 році.

Будівництво мурованої церкви Різдва Пресвятої Богородиці у Слоуті (з храмовим святом 8 вересня — 21 вересня з новим стилем) почалося у 1842 році. Її зводили на місці колишнього храму. Зазвичай, кам'яні церкви будували там, де раніше існувала дерев'яна. В Слоуті Глухівського повіту Чернігівської губернії будівництво кам'яної церкви велось п'ять років і завершилось у 1847 році. З 1859—1860 навчального року в Слоуті почала працювати церковноприходська школа при церкві. Її організатором та першим учителем, який викладав не тільки Закон Божий, а й читання, письмо і початки арифметики.

Вибране зображення

Pieris brassicae auf Centaurea jacea 01.jpg
Метелик білан капустяний (Pieris brassicae L.) на квітці волошки. Капустянка — небезпечний шкідник сільськогосподарських культур, особливо хрестоцвітих. Вилітає у квітні — травні і (друга генерація) в липні — серпні.

Вибраний список

Будівля Львівської обласної державної адміністрації Список очільників виконавчої влади Львівської області України містить у собі осіб, які отримали призначення посади голови Львівської обласної державної адміністрації, тимчасових виконувачів обов'язків голів ОДА, голів обласного виконавчого комітету демократичного періоду України, осіб короткотривалого інституту представників Президента України у Львівській області.

Посада виконавчого очільника під час існування Української РСР мала назву голови Львівського облвиконкому. З набуттям незалежності України посада називалась представник Президента України у Львівській області та голова Львівського облвиконкому. Вже після прийняття Конституції України у статтях 118, 119 затверджено посаду голови обласної державної адміністрації...

Поточні події

Пандемія COVID-19 у світі / в Україні • Війна на сході України • Протести в Білорусі
Дієго Марадона

2 грудня в історії

Собор святого Павла у Лондоні
Коронація Наполеона (картина Жака-Луї Давіда, між 1805 та 1807)
«Чиказька дровітня-1» — перший у світі штучний ядерний реактор

Народилися

Олександр Шумський

Померли

Ернан Кортес. Портрет 18 ст.
Олександр Греків, до 1921
Обсерваторія Вільяма Кемпбелла у Броварах
Мокомокаї
Жан-Батист Пуен дю Сабль

Вікіпедія є проєктом — неприбуткової організації, яка опікується низкою інших проєктів

є регіональним відділенням Фонду Вікімедіа