Головна сторінка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ласкаво просимо до Вікіпедії,

вільної енциклопедії, яку може редагувати кожен.

Українська Вікіпедія заснована 30 січня 2004 року.

понеділок, 27 червня 2022 року

1 163 277 статей українською

147 718 зареєстрованих дописувачів

3180 з них активні останнього місяця

Вибрана стаття

Богомол звичайний, його оотека та самиця Deroplatys desiccata (з книги Ротшільд «Комахи», 1878) Богомоли, або богомолоподібні, (Mantodea) — ряд комах надряду тарганоподібні з неповним перетворенням. Мають характерний вигляд: у спокійному стані тримають передні ноги зігнутими й спрямованими вперед, наче моляться, звідки й походить їхня назва. Забарвленням та формою тіла богомоли нагадують частини рослин. Усі богомоли є хижаками, які зазвичай полюють із засідки на дрібних комах та павукоподібних, хоча великі види можуть їсти й дрібних хребетних. Відомо близько 2400 видів богомолів від дрібних до великого розміру комах із видовженим тілом, які переважно поширені в зонах тропічного та субтропічного клімату по всій Землі, окремі види живуть у помірній зоні.

Людина здавна спостерігала за богомолами та надавала їм сакрального значення. У культурі богомоли відомі статевим канібалізмом, тому часто є символом сильної та агресивної жінки. Незвичайний зовнішній вигляд богомолів цінується любителями, які тримають їх як домашніх улюбленців, а також сприяє зображенню цих тварин у мистецтві, на марках, монетах тощо.

ФК Десна «Десна́» — український професіональний футбольний клуб із міста Чернігова. Заснований 1960 року під назвою «Авангард», 1961 року перейменований на «Десну». Учасник Прем'єр-ліги, який унаслідок бойових дій у Чернігові наразі тимчасово зупинив виступи у змаганнях, водночас зберігаючи за собою місце в еліті. Головним досягненням клубу в радянський період історії стала участь у Кубку СРСР 1965 року, в розіграші якого «Десна», здобувши перемоги над шістьома суперниками, у тому числі представником елітного дивізіону — бакинським «Нафтовиком», досягла 1/8 фіналу. 1968 року команда в протистоянні із сімома найкращими українськими колективами класу «Б» виборола путівку до другої групи класу «А» — другого за силою дивізіону радянського футболу, а 1982 року завоювала титул віце-чемпіона УРСР. У сезоні 2019/20 «Десна» була серед лідерів українського футболу, ведучи боротьбу з київським «Динамо» та луганською «Зорею» за 2-ге місце в чемпіонаті України, яке надавало право на участь у кваліфікації Ліги чемпіонів. Підсумком стало 4-те місце — найвище досягнення в історії клубу, завдяки якому наступного сезону відбувся його дебют у єврокубках.

Вибране зображення

Зимне - Святогорський монастир - Оборонні мури з баштами-4.jpg
Святогірський монастир — оборонні мури з баштами, Зимне, Україна.

Вибраний список

Альбом «Bleach» Список пісень гурту Nirvana містить близько ста композицій, які було видано на офіційних студійних альбомах, концертних альбомах, збірках або DVD. За часів свого існування з 1989 по 1993 роки сіетлський рок-гурт Nirvana випустив три студійних альбоми Bleach (1989), Nevermind (1991) та In Utero (1993), а також дві збірки Hormoaning та Incesticide (1992). Одразу після смерті фронтмена Курта Кобейна в 1994 році гурт видав концертний альбом Unplugged in New York, який містив акустичні версії власних пісень та декілька кавер-версій. Серед подальших платівок Nirvana виділяється великий бокс-сет With The Lights Out, що вийшов в 2004 році та містив багато невиданих раніше пісень й демоверсій.

27 червня в історії

Поштова марка України, присвячена візиту Івана Павла II

Народилися

Ласло I Святий на середньовічній мініатюрі XV ст.

Померли

Вікіпедія є проєктом — неприбуткової організації, яка опікується низкою інших проєктів

є регіональним відділенням Фонду Вікімедіа