Головна сторінка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ласкаво просимо до Вікіпедії,

вільної енциклопедії, яку може редагувати кожен.

Українська Вікіпедія заснована 30 січня 2004 року.

вівторок, 22 вересня 2020 року

1 044 727 статей українською

122 567 зареєстрованих дописувачів

2817 з них активні останнього місяця

Вибрана стаття

HOV смуги на автомагістралі HWY403 (Місісаґа, Онтаріо) Смуга HOV (англ. High Occupancy Vehicle Lane або HOV lane, дослівно — «смуга для транспортних засобів із високим рівнем завантаження пасажирами») — смуга руху на автомобільній дорозі, відділена від інших смуг спеціальною дорожньою розміткою або фізичним бар'єром, що призначена лише для транспортних засобів, у яких їдуть водій та один або більше пасажирів. Їх створюють для того, щоб збільшити середнє завантаження авто пасажирами і тим самим зменшити дорожні затори та забруднення повітря. Основна філософія HOV — змінити акцент у призначенні автомагістралей: не для переміщення транспортних засобів, а для переміщення людей.

Роберт Солоу Модель Солоу — Свона (модель Солоу) — неокласична модель екзогенного економічного зростання. Розроблена одночасно і незалежно один від одного Робертом Солоу і Тревором Своном[en] в 1956 році.

Попри те, що модель має низку істотних недоліків (наприклад, призначена та незмінна норма заощаджень, нереалістичний розрахунок ставки відсотка для умов країн, що розвиваються), саме її вважають відправною точкою для пізніших моделей економічного зростання, яким вона дала необхідну математичну методологію для аналізу темпів зміни капіталу.

Вибране зображення

Bentley Arnage R Mulliner (Facelift) – Kühlerfigur Flying B, 28. Oktober 2011, Düsseldorf.jpg
Традиційна фігурка на радіаторі[en] автовиробника Bentley в формі крилатої літери «B» на капоті авто Bentley Arnage. «Бентлі» є офіційним постачальником представницьких автомобілів до двору королеви Великої Британії.

Вибраний список

Рафаель Надаль — 12-разовий переможець турніру У списку наведено усіх переможців Ролан Гарросу в одиночному розряді за всю його історію. Відкритий чемпіонат Франції з тенісу, також відомий як Ролан Гаррос, належить до чотирьох турнірів Великого шлема (разом з відкритим чемпіонатом Австралії, Вімблдоном та відкритим чемпіонатом США) і є єдиним ґрунтовим тенісним турніром серед них. Перший розіграш відбувся 1891 року. Його переможцем став британець Г. Бріггз. Перемога іноземця була дуже незвичною, адже до участі у перших 29 турнірах допускалися виключно члени французьких тенісних клубів, більшість з яких були місцевими громадянами.

Поточні події

Пандемія COVID-19 у світі / в Україні • Війна на сході України • Протести в Білорусі
FinCEN leak

22 вересня в історії

Ф. Карпентер. «Перше читання Прокламації про звільнення президентом Лінкольном» (1864)
Парад у Бересті 22 вересня 1939. На трибуні — німецький генерал Хайнц Гудеріан і радянський комбриг Семен Кривошеїн

Народилися

Фотографія Майкла Фарадея (близько 1860)
Олександр Потебня (до 1892)

Померли

Микола Мурашко (не пізніше 1907)
Іллінецький краєзнавчий музей з видом на стадіон «Колос», липень 2020
Священна брила аранда
Листя пальми корифа зонтична

Вікіпедія є проєктом — неприбуткової організації, яка опікується низкою інших проєктів

є регіональним відділенням Фонду Вікімедіа