Вибрана стаття
Зорови́й нерв (лат. nervus opticus) — II (друга) пара черепних нервів у людини та хребетних. Забезпечує здатність бачити. За функціональним поділом – нерв спеціальної соматичної чутливості (англ. special somatic afferent). Зважаючи на особливості мікро- та макроанатомії, зоровий нерв не є нервом у класичному розумінні цього слова, а радше частиною головного мозку, яка винесена на периферію. Так, він розвивається як виріст переднього мозку, покритий центральним мієліном та трьома оболонами, які покривають утвори ЦНС, між цими оболонами циркулює спинномозкова рідина. Зоровий нерв утворений аксонами гангліонарних клітин сітківки. Частина, яку можна побачити при огляді очного дна, називається диском зорового нерва (лат. discus nervi optici). Анатомічно утвір простягається від диска зорового нерва до перехрестя зорових нервів (лат. chiasma opticum), опісля віддає свої волокна зоровим шляхам (лат. tractus opticus). Кровопостачання складне, здійснюється в основному завдяки очній артерії (лат. arteria ophtalmica) та її гілкам.
Добра стаття
Спектральна кластеризація — метод кластеризації, заснований на концепції зв'язності графів[en]. На відміну від інших методів, таких як метод к-середніх, що шукають щільні, компактні, опуклі кластери, спектральна кластеризація може знаходити кластери довільної форми. Метод був розроблений у 1970-х для розділення графів, і пізніше був багаторазово поліпшений і застосований для ширшого класу задач. Його ідея полягає в тому щоб, розглядаючи множину спостережень як зважений граф (де кожному спостереженню відповідає вершина, а ребра мають вагу, що дорівнює подібності пари спостережень), знайти такий мінімальний розріз цього графа, щоб два отримані підграфи були близькими за розміром. Назву метод отримав через те що він ґрунтується на аналізі спектру графа — множини власних значень його матриці суміжності. Спектральна кластеризація — один з найпотужніших сучасних методів кластеризації, і може застосовуватися у будь-яких задачах кластерного аналізу, в тому числі таких як сегментація зображення, аналіз експресії генів, графів соціальних мереж, тощо.
Вибраний список
В ніч 26 квітня 1986 року о 1:23 стався вибух на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції. На даху реактора розгорнулася велика пожежа. Подвиги ліквідаторів не були забуті, та відмічалися в Україні на державному рівні. Багато з них були посмертно нагороджені державними відзнаками України, у тому числі й найвищою, Герой України.