Відмінності між версіями «День Українського козацтва»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
нема опису редагування
м
 
== Історія свята ==
{{Вікіфікувати розділ}}
Свято встановлено в [[Україна|Україні]] «…''враховуючи історичне значення і заслуги Українського [[Козаки|козацтва]] у ствердженні української державності та суттєвий внесок у сучасний процес державотворення''…» згідно з Указом [[Президент України|Президента України]] «Про День Українського козацтва» від [[7 серпня]] [[1999]] року № 966/99.
 
І все-таки протягом 1990–2014 рр. українські козаки зробили значний внесок у справу реального втілення національної ідеї в українському суспільстві.
Враховуючи історичне значення і заслуги козацтва у створенні української державності та суттєвий внесок у сучасний процес державотворення, Президент України видав низку указів, що безпосередньо стосуються козацького руху, а 15 листопада 2001 р. було прийнято положення «Про Національну програму відродження та розвитку Українського козацтва на 2002–2005 роки». Метою Національної програми є подальший розвиток і утвердження козацтва як громадської сили, здатної істотно впливати на процес консолідації суспільства. Вона передбачає участь українського козацтва у військово-патріотичному вихованні молоді; створенні, відродженні, відновленні та охороні заповідних місць і об'єктів; проведення освітянських, культурно-просвітницьких заходів;, науково-дослідної, пропагандистської та видавничої роботи; організацію туризму, спортивних змагань,; здійснення господарської, природоохоронної та міжнародної діяльності.
НаВ сьогодніУкраїні зареєстровано близько десятка всеукраїнських громадських організацій українського козацтва та більш ніж п'ятсот обласних, районних, міських і сільських козацьких утворень. Серед них: «Українське козацтво» (1991), «Спілка козацьких організацій України» (1999), «Козацтво України» (2001), «Об'єднане козацтво України» (2003) та ін. На сьогодні уУ своїх лавах вони нараховують майже 200 тисяч осіб.
З 1991 р. постійно організовуються кінні походи «Козацькими шляхами», з 1992 р.- зарубіжні походи козацької чайки «Свята Покрова» до берегів Франції та Англії, з 1996 р. у Києві щорічно проводиться фестиваль-турнір бойових мистецтв «Козацька слава», з 1999 р. у Запоріжжі проходить щорічний фестиваль національних видів єдиноборств, а у Дніпропетровську — всеукраїнський чемпіонат козацького морського багатоборства. Періодично стартує регата пам'яті Сірка за маршрутом Київ-Запоріжжя-Босфор. У 2001 р. створено Всеукраїнську федерацію козацького двобою та Міжнародну федерацію бойового гопака.
Анонімний користувач

Навігаційне меню