Партія атомної бомби: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Немає опису редагування
Коректура, посилання, структуризація
 
Рядок 1: Рядок 1:
'''Партія атомної бомби''' — під цим іменем в історію [[Ґо (гра)|ґо]] увійшла друга партія матчу за титул [[Хон'імбо]] між Каору Івамото і Хашімото Утаро. Партія проходила [[6 серпня]] [[1945]] року у передмісті [[Хіросіма|Хіросіми]], на яку в цей день [[Ядерне бомбардування Хіросіми і Наґасакі|була скинута ядерна бомба]].
'''Партія атомної бомби''' — під цим іменем в історію [[Ґо (гра)|ґо]] увійшла друга партія матчу за титул [[Хон'імбо]] між Каору Івамото і Хашімото Утаро. Партія проходила [[6 серпня]] [[1945]] року в передмісті [[Хіросіма|Хіросіми]], на яку в цей день [[Ядерне бомбардування Хіросіми і Нагасакі|була скинута ядерна бомба]].


== Передісторія ==
== Передісторія ==
Навесні 1945 року Каору Івамото (7 [[Дан (ступінь)|дан]]) отримав право викликати Хашімото Утаро, яку в той момент належав титул Хон'імбо, на матч за цей титул. Воєнний час погано позначався на грі го в Японії — турніри проводилися рідко, газети перестали друкувати матеріали про го і партії. А в 1945 році Японія вже перебувала в безнадійному становищі. Великі міста регулярно потерпали від авіанальотів, проводити будь-яких великі заходи було небезпечно. Тому після досягнення домовленості про матч місце і час його проведення довго не могли вибрати. Грати в Токіо відмовилися з міркувань безпеки. Зрештою, було вирішено грати в Хіросімі з 23 липня. На кожну партію відводилося по три дні. Усього мали відбутися шість партій.
Навесні 1945 року Каору Івамото (7 [[Дан (ступінь)|дан]]) отримав право викликати Хашімото Утаро, якому в той момент належав титул Хон'імбо, на матч за цей титул. Воєнний час погано позначався на грі го в Японії — турніри проводилися рідко, газети перестали друкувати матеріали про ґо і партії. А в 1945 році Японія вже перебувала в безнадійному становищі. Великі міста регулярно потерпали від авіанальотів, проводити будь-яких великі заходи було небезпечно. Тому після досягнення домовленості про матч місце і час його проведення довго не могли вибрати. Грати в Токіо відмовилися з міркувань безпеки. Зрештою, було вирішено грати в Хіросімі з 23 липня. На кожну партію відводилося по три дні. Усього мали відбутися шість партій.


== Матч в Хіросимі ==
== Матч в Хіросимі ==
[[Файл:Кифу_партии_атомной_бомбы_до_106_хода.png|right|thumb|320x320px|Партія атомної бомби — позиція після 106 ходу. Ходи 105 і 106 помічені трикутником і кружечком. Між ними над Хіросімою вибухнула ядерна бомба]]
[[Файл:Кифу_партии_атомной_бомбы_до_106_хода.png|right|thumb|320x320px|Партія атомної бомби — позиція після 106-го ходу. Ходи 105 і 106 помічені трикутником і кружечком. Між ними над Хіросімою вибухнула ядерна бомба]]
Начальник поліції Хіросіми, сам любитель ґо, був проти проведення матчу в місті, оскільки, на його думку, це було дуже небезпечно. Однак на момент запланованого початку матчу він був відсутній у місті, тому заборону проігнорували. З [[23 липня|23]] по [[25 липня|25 червня]] перша партія матчу відбулася безпосередньо в Хіросімі. Під час партії місто бомбили і обстрілювали з літака, але це не зупинило гравців. Партію виграв Каору Івамото.
Начальник поліції Хіросіми, сам любитель ґо, був проти проведення матчу в місті, оскільки, на його думку, це було дуже небезпечно. Однак на момент запланованого початку матчу він був відсутній у місті, тому заборону проігнорували.


З [[23 липня|23]] по [[25 липня|25 червня]] перша партія матчу відбулася безпосередньо в Хіросімі. Під час партії місто бомбили й обстрілювали з літака, але це не зупинило гравців. Партію виграв Каору Івамото.
Незабаром начальник поліції повернувся і, дізнавшись, що матч у місті  все-таки розпочався, категорично заборонив його продовжувати. Гравці вимушені були виїхати у передмістя Хіросіми — Іцукаїті. Друга партія була запланована на 4-6 сернпя. До кінця дня 5 серпня було здійснено 105 ходів.


Незабаром начальник поліції повернувся і, дізнавшись, що матч у місті все ж розпочався, категорично заборонив його продовжувати. Гравці вимушені були виїхати у передмістя Хіросіми — Іцукаїті. Друга партія була запланована на 4—6 серпня. До кінця дня 5 серпня було здійснено 105 ходів.
Вранці 6 серпня гравці відновили позицію і збиралися продовжити гру, але 106 хід зроблений ще не був, коли,о 8:15 за місцевим часом, стався вибух. За спогадами Каору Івамото, суддя партії, Сеґое Кенсаку, що стояв біля вікна, побачив спалах і вигукнув: «Бомба». В цей момент вибухова хвиля вибила вікна, збила Сеґое з ніг, перевернула ґобан, 
розкидала камені і привела приміщення в повний безлад. Спільними зусиллями приміщення було прибрано, партія відновлена, після чого суперники продовжили гру. У цій партії Хасімото переміг з перевагою в п'ять очок.


Уранці 6 серпня гравці відновили позицію і збиралися продовжити гру, але 106 хід зроблений ще не був, коли, о 8:15 за місцевим часом, стався вибух. За спогадами Каору Івамото, суддя партії Сеґое Кенсаку, що стояв біля вікна, побачив спалах і вигукнув: «Бомба». У цей момент [[вибухова хвиля]] вибила вікна, збила Сеґое з ніг, перевернула ґобан, розкидала камені й привела приміщення в повний безлад. Спільними зусиллями приміщення прибрали, партію відновили, після чого суперники продовжили гру. У цій партії Хасімото переміг із перевагою в п'ять очок.
Тільки ввечері, коли до Іцукаїті почали прибувати ті, кому пощастило вижити, гравці дізналися про те, що відбулося. Рішення начальника поліції врятувало їм життя - будинок, де проводилася перша партія, був зруйнований, його господар загинув.

Тільки ввечері, коли до Іцукаїті почали прибувати ті, кому пощастило вижити, гравці дізналися, що відбулося. Рішення начальника поліції врятувало їм життя: будинок, де проводилася перша партія, був зруйнований, його господар загинув.


== Наступні події ==
== Наступні події ==
Продовжити матч за титул вдалося лише в листопаді 1945 року. Він закінчився внічию 3:3, що, за правилами, вимагало грати додатковий матч до двох перемог. У післявоєнному хаосі на організацію додаткового матчу пішло кілька місяців - він відбувся лише в липні [[1946|1946 року]]. Івамото першим виграв дві партії, отримавши в результаті титул Хон'імбо.
Продовжити матч за титул вдалося лише в листопаді 1945 року. Він закінчився внічию 3:3, що, за правилами, вимагало грати додатковий матч до двох перемог. У післявоєнному хаосі на організацію додаткового матчу пішло кілька місяців: він відбувся лише в липні [[1946|1946 року]]. Івамото першим виграв дві партії, отримавши в результаті титул Хон'імбо.


== Історія ==
== Історія ==
* [http://trener.weiqi.ru/2009/01/19/150/ «Ядерное Го» Первая часть (запись партии) <br> ]
* [http://trener.weiqi.ru/2009/01/19/150/ «Ядерное Го» Первая часть (запись партии)]
* [http://trener.weiqi.ru/2009/01/28/151/ «Ядерное Го» Вторая часть (запись партии)]
* [http://trener.weiqi.ru/2009/01/28/151/ «Ядерное Го» Вторая часть (запись партии)]
* [https://web.archive.org/web/20070928060118/http://rusgolib.iponweb.net/IwamotoKaoru Го Библиотека.] [https://web.archive.org/web/20070928060118/http://rusgolib.iponweb.net/IwamotoKaoru Ивамото Каору]
* [https://web.archive.org/web/20070928060118/http://rusgolib.iponweb.net/IwamotoKaoru Го Библиотека.] [https://web.archive.org/web/20070928060118/http://rusgolib.iponweb.net/IwamotoKaoru Ивамото Каору]

Поточна версія на 16:33, 26 грудня 2021

Партія атомної бомби — під цим іменем в історію ґо увійшла друга партія матчу за титул Хон'імбо між Каору Івамото і Хашімото Утаро. Партія проходила 6 серпня 1945 року в передмісті Хіросіми, на яку в цей день була скинута ядерна бомба.

Передісторія[ред. | ред. код]

Навесні 1945 року Каору Івамото (7 дан) отримав право викликати Хашімото Утаро, якому в той момент належав титул Хон'імбо, на матч за цей титул. Воєнний час погано позначався на грі го в Японії — турніри проводилися рідко, газети перестали друкувати матеріали про ґо і партії. А в 1945 році Японія вже перебувала в безнадійному становищі. Великі міста регулярно потерпали від авіанальотів, проводити будь-яких великі заходи було небезпечно. Тому після досягнення домовленості про матч місце і час його проведення довго не могли вибрати. Грати в Токіо відмовилися з міркувань безпеки. Зрештою, було вирішено грати в Хіросімі з 23 липня. На кожну партію відводилося по три дні. Усього мали відбутися шість партій.

Матч в Хіросимі[ред. | ред. код]

Партія атомної бомби — позиція після 106-го ходу. Ходи 105 і 106 помічені трикутником і кружечком. Між ними над Хіросімою вибухнула ядерна бомба

Начальник поліції Хіросіми, сам любитель ґо, був проти проведення матчу в місті, оскільки, на його думку, це було дуже небезпечно. Однак на момент запланованого початку матчу він був відсутній у місті, тому заборону проігнорували.

З 23 по 25 червня перша партія матчу відбулася безпосередньо в Хіросімі. Під час партії місто бомбили й обстрілювали з літака, але це не зупинило гравців. Партію виграв Каору Івамото.

Незабаром начальник поліції повернувся і, дізнавшись, що матч у місті все ж розпочався, категорично заборонив його продовжувати. Гравці вимушені були виїхати у передмістя Хіросіми — Іцукаїті. Друга партія була запланована на 4—6 серпня. До кінця дня 5 серпня було здійснено 105 ходів.

Уранці 6 серпня гравці відновили позицію і збиралися продовжити гру, але 106-й хід зроблений ще не був, коли, о 8:15 за місцевим часом, стався вибух. За спогадами Каору Івамото, суддя партії Сеґое Кенсаку, що стояв біля вікна, побачив спалах і вигукнув: «Бомба». У цей момент вибухова хвиля вибила вікна, збила Сеґое з ніг, перевернула ґобан, розкидала камені й привела приміщення в повний безлад. Спільними зусиллями приміщення прибрали, партію відновили, після чого суперники продовжили гру. У цій партії Хасімото переміг із перевагою в п'ять очок.

Тільки ввечері, коли до Іцукаїті почали прибувати ті, кому пощастило вижити, гравці дізналися, що відбулося. Рішення начальника поліції врятувало їм життя: будинок, де проводилася перша партія, був зруйнований, його господар загинув.

Наступні події[ред. | ред. код]

Продовжити матч за титул вдалося лише в листопаді 1945 року. Він закінчився внічию 3:3, що, за правилами, вимагало грати додатковий матч до двох перемог. У післявоєнному хаосі на організацію додаткового матчу пішло кілька місяців: він відбувся лише в липні 1946 року. Івамото першим виграв дві партії, отримавши в результаті титул Хон'імбо.

Історія[ред. | ред. код]