Піхотний взвод
Піхо́тний взвод (механізований взвод) — основний загальновійськовий тактичний підрозділ в піхоті збройних сил держав, який був призначений для виконання тактичних завдань у складі загальновійськового формування (рота, батальйон, полк, піхотна бригада, піхотна дивізія) Сухопутних військ в різних умовах.
Організаційно-штатна структура піхотних батальйонів змінювалася з часом. В наш час піхотні частини іменують механізованими (мотострілецькими, мотопіхотними), оскільки доставка піхоти на поле бою здійснюється з допомогою спеціального транспорту.
Механізований взвод ЗСУ
Механізований взвод є складовим елементом загальновійськового підрозділу механізованих військ Сухопутних військ Збройних Сил України. Він призначається для виконання завдань самостійно або у взаємодії з підрозділами родів військ.
Завдання механізованого взводу:
в оборонному бою – стійке утримання зайнятих районів місцевості, рубежів і позицій, відбиття наступу противника і завдання ураження його підрозділам, що наступають, знищення противника, який вклинився;
у наступальному бою – захоплення важливих ділянок місцевості, знищення противника, який обороняється, рубежів і об’єктів, форсування водних перешкод і переслідування противника, який відходить.
Механізований взвод під час виконання завдання діє, як правило, у складі роти. Механізований взвод може діяти в розвідці, штурмовій групі, засідці, бойовій охороні, під час пересування – у похідній охороні, а під час розташування на місці – у сторожовій охороні. Механізований взвод, крім цього, може діяти у складі тактичного повітряного (морського) десанту.
У розвідці, бойовій, похідній і сторожовій охороні механізований взвод може діяти самостійно.
Для більшої самостійності під час виконання завдань механізовані і танкові підрозділи можуть підсилюватися (підтримуватися) підрозділами інших родів військ.
Додані підрозділи підпорядковуються командиру взводу і виконують поставлені перед ним завдання.
Організація механізованого взводу ЗСУ:
Взвод складається з управління і трьох відділень. Всього у взводі - 31 чол. На озброєнні: АК, СВД, ПМ, ПК, РПГ, БМП-2 або БТР тощо.
В управління взводу входять: командир взводу, заступник командира взводу, снайпер, стрілець-санітар.
В кожному механізованому відділенні є: командир, заступник командира (він же навідник-оператор),старший стрілець, стрілець, кулеметник, помічник кулеметника, гранатометник, помічник гранатометника, механік-водій.
Мотопіхотний взвод армії США
Мотопіхотний взвод – це найменший тактичний підрозділ, що складається з секції управління (5 чол) та трьох відділень по 10 чоловік і входить у склад мотопіхотної роти. Всього у взводі: 35 осіб, БМП М2 Бредлі – 4 шт, 7,62 мм кулеметів М60 – 4 шт, 5,56 мм гвинтівок М16А1 – 29 шт, радіостанцій – 8 шт, 5, 56 мм кулеметів – 6 шт, ПТКР «Дракон» - 3 шт.
До секції управління входять: командир взводу, заступник командира взводу (сержант), радіо телефоніст, навідник-оператор БМП, механік-водій. Мотопіхотне відділення складається з: командира відділення, заступника командира відділення, навідника-оператора, механіка водія, оператора ПТКР «Дракон», кулеметника, двох автоматників, стрільця-гранатометник, радіотелефоніста.
Джерела
- Бойовий статут сухопутних військ ЗСУ. Частина ІІІ. Взвод, відділення, танк. − К.: Командування Сухопутних військ Збройних Сил України, 2010
- Платкин И.М. Действия солдата, мотострелкового отделения (танка) в бою: Учебное пособие. – Петропавловск-Камчатский: КамчатГТУ, 2007. – С.115-116