Файл:Іконостас.Церква Успення Пресвятої Богородиці 1890, с.Ятвяги, Мостиського р-н 05.jpg

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Повна роздільність (1600 × 1200 пікселів, розмір файлу: 434 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Опис файлу

Опис
Українська: Іконостас.Церква Успення Пресвятої Богородиці 1890, с.Ятвяги, Мостиського р-ну
Це фотографія пам'ятки культурної спадщини в Україні, номер у каталозі конкурсу «Вікі любить пам'ятки»: 46-224-0043
Час створення
Джерело Власна робота
Автор Khymrysja
Місцеположення камери49° 39′ 31″ пн. ш., 23° 13′ 10″ сх. д. Kartographer map based on OpenStreetMap.Перегляньте це та інші зображення поблизу на: OpenStreetMapinfo

Село Ятвяги розташоване за 5 км на схід від дороги Мостиська – Самбір, на березі р. Болотна.

 Дерев’яна церква стоїть у центрі села. Найдавніші відомості про місцевий храм походять з 1511 року. Наступний дерев’яний храм Святої Анни було зведено у 1800 р. Ця церква  згадана в інвентарі 1811 року. У 1890 році збудували святиню, яка була знищена під час першої світової війни. У 1923 році збудовано існуючий храм,  трошки змістивши вправо. В церкві збереглися ікони зі старої церкви, датовані 1864р. На місці де стояла стара церква стоїть хрест.   За функціональним призначенням – сакральна будівля, традиційно орієнтована. Церква хрещата у плані, з укороченими боковими раменами. Підвалини на кам’яних стендарах. До вівтарної частини симетрично прибудовані ризниці з північного і південного боку, до бабинця – присінок. Великий світловий восьмерик нави накритий банею з ліхтарем і маківкою. По периметру  підбанника врізані арчасті вікна, з вітражними вставками у вигляді хрестів. Над центральним входом наявне вікно прямокутної форми, над ним прикріплений образ «Успення Пресвятої Богородиці».

Зачинена з 1956 по 1989 рр. У 1996 році церкву перекрито. Іконостас виготовлений самбірськими майстрами, оновлювався у 2006 році, у 2015 – оновлено позолоту.

Стіни храму у 2000 році оббиті пластиковою вагонкою білого і блідо-жовтого кольору.  
Справа від храму у 2007 році вимурували нову дзвіницю. Збережено старий дзвін, ще три дзвони, за переказами, закопані десь біля церкви.                                            
Біля церкви поставлено два великі дерев’яні хрести. Справа і зліва від центральної доріжки, яка веде до храму  розташований старий цвинтар, який діяв до 1952 року, з дуже старими захороненнями та рештками старої трупарні.

Ліцензування

Я, власник авторських прав на цей твір, добровільно публікую його на умовах такої ліцензії:
w:uk:Creative Commons
зазначення авторства поширення на тих же умовах
Ви можете вільно:
  • ділитися – копіювати, поширювати і передавати твір
  • модифікувати – переробляти твір
При дотриманні таких умов:
  • зазначення авторства – Ви повинні вказати авторство, надати посилання на ліцензію і вказати, чи якісь зміни було внесено до оригінального твору. Ви можете зробити це в будь-який розсудливий спосіб, але так, щоб він жодним чином не натякав на те, наче ліцензіар підтримує Вас чи Ваш спосіб використання твору.
  • поширення на тих же умовах – Якщо ви змінюєте, перетворюєте або створюєте іншу похідну роботу на основі цього твору, ви можете поширювати отриманий у результаті твір тільки на умовах такої ж або сумісної ліцензії.


Підписи

Додайте однорядкове пояснення, що саме репрезентує цей файл

Об'єкти, показані на цьому файлі

зображує

49°39'31.000"N, 23°13'9.998"E

Canon PowerShot G9 англійська

Історія файлу

Клацніть на дату/час, щоб переглянути, як тоді виглядав файл.

Дата/часМініатюраРозмір об'єктаКористувачКоментар
поточний15:00, 12 вересня 2019Мініатюра для версії від 15:00, 12 вересня 20191600 × 1200 (434 КБ)KhymrysjaUser created page with UploadWizard

Така сторінка використовує цей файл:

Метадані