Файл:Drevnosti RG v3 ill113 - Berendeyka Porohovnica.jpg

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Повна роздільність(696 × 1200 пікселів, розмір файлу: 119 КБ, MIME-тип: image/jpeg)

Wikimedia Commons logo Відомості про цей файл містяться на Вікісховищі — централізованому сховищі вільних файлів мультимедіа для використання у проектах Фонду Вікімедіа.

Опис файлу

Опис
English: Bandolier and cover from powder.
Русский: Берендейка и пороховница.

Берендейка и пороховница

Название берендейки образовано от слова Bandelier, которым обозначалась мушкетная перевязь с зарядами, натруской и мешочком с пулями и пыжами. В описях снаряда немецких мушкетерских полков берендейки и назывались бенделерами.

В Военном уставе 1647 г. под заглавием: «Учение и хитрость ратнаго строения пехотных людей» при описании вооружения мушкетеров упоминается о мушкетных перевязях, или банделерах: «...перевязям доведется были на три или на четыре перста шириною, а на ней одиннадцать зарядцев... Да у бенделера, сиречь у перевяза, быти коженому мешечку, во что пульки и сало и пыжи и иное издобие, чем мушкет чистить, класти...»

В 95-й главе описной книги 1687 г. значится:

«Двадцать банделеров мушкетных».

«Да на дворе Боярина Никиты Ивановича Романова, сверх прежних переписных книг: пятдесят ремней с банделеры, цена по три алтына, по две деньги, итого пять рублей».

Восемь сот бенделеров без ремней, цена по три алтына по две деньги за сто... Из этого видно, что в описи собственно бенделерами называются привешивающиеся на ремнях зарядные деревянные точеные трубочки с крышками, обтянутые кожей. То же самое значение имеют и берендейки.
Час створення до 1853
date QS:P,+1853-00-00T00:00:00Z/7,P1326,+1853-00-00T00:00:00Z/9
Джерело Древности Российского государства [1]
Автор Солнцев, Фёдор Григорьевич

Ліцензування

Public domain

Ця робота перебуває у суспільному надбанні у країнах і територіях, де авторське право охороняється протягом життя автора та 70 років після того або менше.


Ви також мусите включити позначку про суспільне надбання США, аби пояснити чому ця робота є у суспільному надбанні у США. Зауважте, що деякі країни мають термін дії авторського права довший за 70 років: у Мексиці 100-річний термін, на Ямайці 95-річний термін, у Колумбії 80-річний термін, а Гватемалі та Самоа 75-річний термін. Це зображення не є у суспільному надбанні у цих країнах, до того ж ці країни не визнають правило коротшого терміну. Авторське право може бути застосоване до французів, що померли за Францію у Другій світовій Війні (додаткова інформація), до росіян, що служили на Східному фронті під час Другої світової Війни (також відома як Велика Вітчизняна Війна у Росії) та до посмертно реабілітованих жертв радянських репресій (більше інформації).

Історія файлу

Клацніть на дату/час, щоб переглянути, як тоді виглядав файл.

Дата/часМініатюраРозмір об'єктаКористувачКоментар
поточний13:27, 4 травня 2009Мініатюра для версії від 13:27, 4 травня 2009696 × 1200 (119 КБ)Лапоть{{Information |Description={{en|1=Bandolier and cover from powder.}} {{ru|1=Берендейка и пороховница.}} |Source=Древности Российского государства [http://www.belygorod.ru/img2/Solncev/Used/mBerendeykaIP

Така сторінка використовує цей файл:

Глобальне використання файлу

Цей файл використовують такі інші вікі:

Метадані