Призма Волластона

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 05:12, 14 лютого 2022, створена TohaomgBot (обговорення | внесок) (Перекладено дати в примітках з англійської на українську)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Будова та схема дії призми Волластона

Призма Волластона — оптичний елемент, що дозволяє працювати з поляризованим світлом. Він розділяє випадково поляризоване або неполяризоване світло на два пучки з лінійною поляризацією. Будову цієї призми запропонував Вільям Гайд Волластон, тому вона носить його ім'я.

Призма Волластона складається з двох кальцитових призм зі склеєними основами (зазвичай канадським бальзамом) так, що вони утворили дві трикутні призми з перпендикулярними оптичними осями. На виході з призми пучок світла розділяється на два пучки поляризованого світла, що розходяться під певним кутом, значення якого залежить від кута склеювання та довжини хвилі світла. Продаються призми з кутами розходження від 15° до 45°.

Посилання

  • Wollaston prism. AMS Glossary. Процитовано 29 квітня 2013.
  • Molecular Expressions Microscopy Primer: Specialized Microscopy Techniques - Wollaston Prisms: Interactive Java Tutorial. Florida State University. Процитовано 25 травня 2010.