Безальтернативні вибори

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Безальтернативні вибори (вибори без альтернативи), показові вибори - вид виборів, при яких в передвиборчій агітації бере участь тільки один кандидат або одна партія.

Сутність

Електорат при цьому може голосувати тільки за чи проти кандидата. Явка виборців зазвичай досить низька і результати виборів часто можуть оголошуватись заочно, про повну підтримку предмету виборів.

Часто при безальтернативних виборах передвиборча кампанія не проводиться, оскільки в ній відсутній сенс, або з причин відсутності або заборони до існування опозиційних партій.

Історія

Безальтернативні вибори часто є основним видом виборів у країнах з авторитарним або тоталітарним режимом. У зв'язку з цим, у представників ліберально -демократичних поглядів склалося негативне ставлення до такої системи голосування. Такий вид виборів практикувався, зокрема, в Радянському Союзі з середини 20-х до середини 80-х років XX століття. У США другі президентські вибори проводилися таким же чином - Джордж Вашингтон був обраний в 1792 році, будучи єдиним кандидатом. Також безальтернативним голосуванням обирається голова Парламентської Асамблеї Ради Європи, Верховна Народна Рада КНДР і деякі інші.

Див також

Джерела

Посилання