Обговорення:Функція

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Цю сторінку потрібно перетворити в "багатозначну". Основна стаття по математичних функціях (відображеннях) - була створена мною тут: Відображення Dmitry Kazany 21:23, 13 Бер 2005 (UTC)

  • Коли я створював цю статтю, то мав ідею розмістити тут загальне поняття функції. А все, що стосується конкретно математики потім перенести до Математична функція, але десь через місяць була створена чудова завершена стаття Функція (в математиці), тому і вирішив залишити як є. Буде добре, якщо хтось перенесе з цієї статті все суто математичне до другої, залишивши загальне поняття про функцію тут. Можливо, варто залишити і повний список "Див. також" саме в цій статті. Maksym Ye. 04:59, 14 Бер 2005 (UTC)

Значення слова «функція».

[ред. код]

1.Відповідно до статті, слово «функція» походить з латинської мови, але яка давно вмерла. А тому, в українській мові воно має не природне загальне розуміння, у відповідності до перекладу, а цивілізоване умовне значення.


2.Враховуючи, приведений у статті, перелік значень, тлумачення переважного значення «функції» може бути таким:

Функція – це умовне загальне розуміння образу окремої виконавчої діяльності у складі взаємодії в системі.

Де, мається на увазі, що: Система – це умовне загальне розуміння цілісного образу, організованої метою, взаємодії діяльностей його виконавчих складових.

Або, з урахуванням тлумачення «функції»: Система – це умовне загальне розуміння цілісного образу, організованої метою, взаємодії функцій.


3.З тлумачення слідує, що «функцією» є не образ «виконавця», а образ «виконавчої діяльності», де, останнє в дужках, має неподільне двослівне розуміння.

Усяка «функція» перебуває у «складі взаємодії в системі». Причому, розуміння виразу в дужках, теж, неподільне.

Усяка «функція», собою, пояснює лише зовнішню діяльність. Тоді, як «система», собою, пояснює лише внутрішню взаємодію. Тобто, «система», у розумінні її зовнішньої діяльності, стає «старшою функцією», а «функція», у розумінні її внутрішньої взаємодії стає «нижчою системою».


Джерела інформації, узяті до уваги:

1.Українська вікіпедія, сторінки: «Система», «Діяльність», «Функція».

2. Философский энциклопедический словарь. Изд. – Москва, «Советская энциклопедия», 1989г., Статья – Система., стр. 584.


--Василь Муха 06:20, 29 січня 2018 (UTC)